У листопаді християни вшановують день пам'яті мучеників Галактіона та Епістимія.
TrueUA розповідає детальніше про це церковне свято.
Раніше його відзначали 18 листопада, але цього року традиції змінилися, адже Православна церква України перейшла на новий календар. Тож тепер свято припадає на 5 листопада.
Батьки Галактіона були знатного роду, але дуже довго не могли мати дітей і увесь час страждали через це. Одного разу священник, на ім'я Онуфрій зайшов до них у будинок, просячи милостині. Коли він дізнався про горе в родині, він передбачив, що народиться хлопчик, який буде істинним послідовником Христа.
Незабаром народилося немовля, якого назвали Галактіоном. Батьки виховали його в християнській вірі та дали йому прекрасну освіту. Але він щиро бажав присвятити своє життя Ісусу Христу. Коли йому виповнилося 24 роки, батьки вирішили одружити його на Епистимії. Проте юна дівчина вирішила, за прикладом Галактіона, присвятити себе на чернече життя. Покинувши місто, вона втекла на гору Публіон, де було два таємних монастирі, чоловічий і жіночий. Одного разу Епистимії було уві сні передвістя швидкої мученицької смерті: вона і Галактіон стоять у дивовижному палаці перед Світлим Царем, і Цар подає їм золоті вінці.
Фото: fraza.com
Наступного дня язичникам стало відомо про існування тих монастирів. Вони послали загін, щоб схопити кожного хто був у монастирі. Однак ченці та черниці встигли сховатися в горах. Тільки Галактіон не захотів бігти та залишився в келії, читаючи Святе Письмо.
Коли Епистимія побачила, що воїни ведуть зв’язаного Галактіона, вона стала благати ігуменю відпустити її, бо хотіла прийняти муки за Христа разом з ним. Ігуменя зі сльозами благословила святу на подвиг. Вони перенесли важкі тортури, молячись і прославляючи Ісуса. За наказом суддів їх четвертували. Євтоломій, колишній раб Епистимії, таємно поховав тіла святих мучеників.
У давнину дівчата зазвичай молили Бога про те, як вийти заміж, щоб жити щасливо, і просили надіслати їм добрих чоловіків. Щоб швидше вийти заміж, дівчата на зорі виходили у двір і розкидали навколо своїх будинків дрібні монетки та невеликі дрібниці, зроблені своїми руками. Казали, що це допоможе їм зустріти наречених.
Нагадаємо, Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря буде не обов'язковим для всіх, тобто примусово його нав'язувати нікому не будуть. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем, який діє сьогодні, вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими