Фото:Freepic

Яке сьогодні свято за новим церковним календарем: що не можна робити в цей день

У п'ятницю, 17 листопада, Православна церква вшановує пам'ять святителя Григорія Чудотворця, єпископа Неокесарійського. У народі його прозвали Зимовказівником. За погодою цього дня визначали, якою буде зима.

TrueUA розповідає про це церковне свято та що сьогодні забороне6но робити.

Ким був Григорій Чудотворець

Святий Григорій Неокесарійський народився в багатій язичницькій родині в Неокесарії Понтійській (Туреччина) в Малій Азії. До християнської віри він звернувся у 238 році, а незабаром його висвятили на єпископа його рідного міста. Обіймав він цю посаду 30 років.

Люди в його єпископській столиці були дуже грішними, в місті було всього 17 християн, тому Григорій з великою завзятістю взявся обертати язичників у християнство. Бог наділив Григорія даром чудотворення і він молитвою лікував хворих, одночасно обертаючи їх до істинної віри.

Фото: pplus.in.ua

Фото: pplus.in.ua

Коли відновилося переслідування християн, владика переховувався в горах. Перед смертю Григорій поцікавився, скільки в місті залишилося язичників — виявилося, що тільки 17. Помер він у 270 році. Його святі мощі згодом перенесли в монастир в Калабрії в Південній Італії.

Чого не можна робити 17 листопада

  • ображатись, сприймати все близько до серця;
  • спілкуватися зі злими людьми;
  • ділитися секретами;
  • вірити незнайомцям.

Чи обов'язково дотримуватися новоюліанського календаря

Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря буде не обов'язковим для всіх, тобто примусово його нав'язувати нікому не будуть. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем, який діє сьогодні, вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.

Нагадаємо, з 1 вересня Українська греко-католицька церква та Православна церква України відзначають всі нерухомі свята за новим церковним стилем. Перехід для обох конфесій означає, що дати свят, які щороку відзначаються в одну і ту ж дату, зміщуються на 13 днів. Дати рухомих свят, тобто Великодня і залежних від нього, залишаються поки незмінними.

Раніше ми писали, які головні церковні свята припадають на листопад 2023 року. Так, раніше у третій місяць осені було лише два великі релігійні свята: Собор Архистратига Михаїла та початок Різдвяного посту. За новим календарем їхня кількість збільшилася до п’яти.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 17.11.2023 05:38