1 141 день війни
Особовий склад
927 580
Танки
10 576
Артилерія
25 912
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 127
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 973
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Які чинники можуть серйозно підірвати здатність Росії вести війну в Україні: роз'яснення ISW
Фото: росЗМІ

Які чинники можуть серйозно підірвати здатність Росії вести війну в Україні: роз'яснення ISW

Росія стикається зі значними військовими та економічними проблемами, які можуть серйозно підірвати її здатність вести війну в Україні. Ці чинники можуть посилити бажання Кремля досягти своїх цілей у посередницькому припиненні вогню чи мирних переговорах у короткостроковій перспективі.

Такого висновку дійшли аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). 

У звіті ODNI оцінюється, що Росія зазнала значних втрат в Україні й що Москва має боротися з низькою якістю своїх нових рекрутів. У звіті також оцінюється, що російська економіка стикається зі значними проблемами, оскільки РФ продовжує балансувати розподіл ресурсів між оборонним промисловим виробництвом та цивільними секторами. 

Командувач Європейським командуванням США (EUCOM) та Верховний головнокомандувач ОЗС НАТО в Європі (SACEUR) генерал Крістофер Каволі заявив 3 квітня, що російські війська втратили понад 4000 танків в Україні. Він заявив, що Росія розпочала війну, маючи загалом 13000 танків, і "починає наближатися до кінця" життєздатних танків на зберіганні. 

"Каволі зазначив, що Росія розширила свої можливості з виробництва снарядів, крилатих ракет і безпілотників з видом від першої особи (FPV), і що Росія готується або продовжити наступальні операції в Україні, або розпочати майбутню кампанію проти держави-члена НАТО", — йдеться у зведенні ISW.

Як зазначив Каволі, війна в Україні "сказила" російську економіку та "турбонаддув" російської оборонної промисловості коштом громадського сектора економіки Росії, і що РФ може бути складно "розрулити" цей дисбаланс

"Каволі оцінив, що Москва зможе замінити значні втрати особового складу, понесені в Україні, перед майбутнім конфліктом у Європі, але зазначив, що здатність агресора замінити втрати в матеріальній частині залежить від здатності України завдати ще більших втрат", — пишуть аналітики.

Раніше ISW зазначав, що поточні та прогнозовані економічні труднощі Росії тісно пов'язані з її втратами на полі бою, і що Сполучені Штати або ширший Захід не зможуть чинити максимальний тиск на Росію лише за допомогою економічних інструментів. 

Сполучені Штати можуть скористатися вразливістю Росії та досягти сильнішої позиції на переговорах, продовживши — чи збільшивши — військову допомогу Україні, щоб українські сили могли продовжувати завдавати агресору значних втрат у живій силі та техніці

Нещодавно аналітики Інституту вивченні війни повідомляли, що Росія прагне використовувати припинення вогню, що триває, і майбутні мирні переговори, щоб захопити великі території в Україні й встановити проросійський маріонетковий уряд у Києві. Проте, ймовірно, продовжить військові операції, якщо Кремль не зможе добитися повної капітуляції України дипломатичним шляхом. 

Також ISW повідомляв, що Сполучені Штати Америки, Україна та Росія навряд чи зможуть узгодити умови повного припинення вогню впродовж найближчих трьох тижнів. Москва й надалі висуватиме додаткові умови щодо цього.

Нагадаємо, 30 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що російська армія продовжує завдавати ударів по території України на тлі пропозиції США про безумовне припинення вогню. Очільник держави наголосив, що російському диктатору Володимиру Путіну байдуже на дипломатію.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама