1 175 день війни
Особовий склад
968 130
Танки
10 802
Артилерія
27 780
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 162
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 778
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Які важливі цілі ворога ЗСУ знищили в листопаді: список Міноборони
Фото: Генштаб ЗСУ

Які важливі цілі ворога ЗСУ знищили в листопаді: список Міноборони

Сили оборони упродовж листопада уразили чимало дорогих зразків техніки та озброєння російської армії. У переліку спалених ворожих зразків військової техніки, зокрема, зенітно-ракетні комплекси "Бук" різних модифікацій, "Тор" та С-400 "Тріумф", важкі вогнеметні системи залпового вогню "Солнцепьок", комплекс РЕБ "Борисоглєбськ-2" та РЛС "Зоопарк".

Про це йдеться на сайті Міністерства оборони.

Так, на початку місяця українські оператори дронів уразили пускову установку ЗРК "Бук-М2" на гусеничному шасі. Під час бойової роботи цей зенітно-ракетний комплекс може уражати цілі як у складі зенітного ракетного комплексу при цілевказанні від командного пункту, так й автономно -- в заздалегідь визначеному секторі. Трохи пізніше, 16, 19 та 29 листопада, наші воїни уразили ще три російські ЗРК "Бук" різних модифікацій.

Також українські воїни вполювали ЗРК "Тор". Це сухопутний "двійник" російського ЗРК "Кинджал" морського базування. Він призначений для вирішення завдань протиповітряної та протиракетної оборони на рівні дивізійної ланки.

У листопаді один з сухопутних підрозділів поповнив перелік уражених ворожих цілей одразу двома важкими вогнеметними системами залпового вогню ТОС-1А "Сонцепьок".

Також минулого місяця військові уразили ворожий комплекс радіоелектронної боротьби "Борисоглебськ-2". Головне завдання комплексу — виявлення та придушення різних каналів зв’язку та інших систем, що використовують радіосигнали. Насамперед це системи зв’язку та управління тактичної ланки, зокрема супутникові. 

Кінець листопада став максимально продуктивним

Під час відбиття ворожого штурму на Донецькому напрямку підрозділи Сил оборони впродовж однієї доби уразили сім російських БМД-4 з екіпажем та десантом. БМД-4 — це найновіша версія бойових машин десанту росармії. 

Підрозділи ЗСУ також завдали ракетного удару по місцю розгортання коштовного російського ЗРК С-400 "Тріумф". У результаті уражено радіолокаційну станцію. Важливо, що на функціоналі радіолокаційної станції зав'язана бойова робота інших частин ЗРК.

Наприкінці листопада в тимчасово окупованому Криму наші розвідники знищили два російських  радіолокаційних комплекси "Подльот". Це мобільна РЛС, яка використовується ворогом для виявлення повітряних цілей на малих і гранично малих висотах у складній обстановці перешкод. Зокрема, ця РЛС залучена в системі надання цілевказання зенітним ракетним комплексам С-300 та С-400.

Також у переліку важливих цілей російської армії, які вразили Сили оборони у листопаді є російський РЛС "Зоопарк" — мобільний засіб контрбатарейної боротьби. Основним призначенням комплексу є розвідка вогневих засобів противника та коригування вогню.

І ще однією дорогою мішенню наших воїнів стала російська рухома маловисотна радіолокаційна станція "Каста 2Е2". Її призначення — контроль повітряного простору, визначення координат та розпізнавання повітряних цілей, у тому числі на гранично малих висотах. Вона передає координати та параметри руху повітряних цілей на системи протиповітряної оборони. Однак може також використовуватися як РЛС управління повітряним рухом.

Втрати Росії у війні

За даними Генштабу, загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 року по 30 листопада 2024 року орієнтовно склали:

  • особового складу — близько 740 400 (+1 740);
  • танків — 9 463 (+5);
  • бойових броньованих машин — 19 355 (+12);
  • артилерійських систем — 20 909 (+23);
  • реактивних систем залпового вогню — 1 253 (+2);
  • засобів протиповітряної оборони — 1 019 (+0);
  • літаків — 369 (+0);
  • гелікоптерів — 329 (+0);
  • безпілотників оперативно-тактичного рівня — 19 792 (+42);
  • крилатих ракет — 2 851 (+0);
  • кораблів / катерів — 28 (+0);
  • підводних човнів — 1 (+0);
  • автомобільної техніки й автоцистерн — 30 431 (+72);
  • спеціальної техніки — 3 617 (+2).

Нагадаємо, що, на думку очільника спецштабу з питань України при Міністерстві оборони Німеччини Крістіана Фройдінга, Україна втратить контроль над Покровськом Донецької області ще до кінця 2024 року.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама