1 171 день війни
Особовий склад
963 270
Танки
10 786
Артилерія
27 588
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 157
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 446
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Якої геополітичної цілі домігся Путін на параді 9 травня: роз'яснення ISW
Фото: РосЗМІ

Якої геополітичної цілі домігся Путін на параді 9 травня: роз'яснення ISW

Кремль скористався святкуванням Дня Перемоги в Росії 9 травня, щоб представити себе як країну, що має широку міжнародну підтримку через три роки після вторгнення в Україну, і особливо наголосив на зростальних партнерських відносинах Москви з Китайською Народною Республікою і Північною Кореєю. 

Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). 

Кремль зазначив, що глави держав і високопоставлені представники не менше 30 держав, голови Палестинської автономії та підтримуваних Кремлем сепаратистських регіонів Абхазія і Південна Осетія, а також глави кількох міжнародних організацій, включно з домінованою Росією Співдружністю Незалежних Держав (СНД), Євразійською колективною безпекою (ОДКБ), приїхали до Росії на парад Перемоги та наступні заходи 9 мая. 

У Кремлі повідомили, що в параді в Москві взяли участь 55 військових частин та понад 11 500 військовослужбовців, включно з військовослужбовцями з Азербайджану, Білорусі, Казахстану, Киргизії, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану, В'єтнаму, Єгипту, КНР, Лаосу, Монголії та М'янми. 

"Російські офіційні особи особливо похвалили КНР та Північну Корею за їхню підтримку, включаючи війну в Україні. Путін виступив із промовою на параді у Москві, підкресливши внесок "мужнього народу Китаю" у перемогу Росії у Другої світової війни, і Путін сидів поруч із головою КНР Сі Цзіньпіном на параді Перемоги", — пишуть аналітики.

Путін і Сі опублікували спільну заяву 8 травня, в якій посилалися на початкові цілі війни глави Кремля в Україні та закликали до вирішення війни в Україні, щоб усунути "корінні причини" війни — давню російську тезу та вимогу встановлення проросійського уряду в Україні. 

ISW зазначив, що ця спільна заява була помітною зміною у риториці КНР. Путін висловив добрі побажання північнокорейським солдатам і обійняв північнокорейського військового ветерана на параді, і російські ЗМІ акцентували на цьому жесті. 

Північнокорейський диктатор Кім Чен Ин, його дочка Кім Джу Е та кілька північнокорейських чиновників відвідали російське посольство в Пхеньяні, щоб відзначити День Перемоги 9 травня.

"Росія, ймовірно, намагається підкреслити свої відносини з КНР і Північною Кореєю, що поглиблюються, зокрема, щоб позиціювати себе як країну, що має широку міжнародну підтримку, у тому числі у війні в Україні, як для російської аудиторії, так і для ширшої міжнародної спільноти", — додали аналітики ISW.

Нагадаємо, раніше аналітики Інституту вивчення війни повідомляли, що єдиною недавньою військовою операцією, яку глава Кремля Володимир Путін представив у так званий День Перемоги, було відбиття українського вторгнення до Курської області

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама