Фото: "Мілітарний"

Яку суму допомоги США передали Україні з січня 2022 року: приголомшливі цифри

Україна отримала від Сполучених Штатів Америки з січня 2022 року по 31 жовтня 2023 року 75,4 мільярда доларів. Туди увійшла гуманітарна, фінансова та військова допомога.

Про це повідомляє Рада з міжнародних відносин (CFR). 

У рамках підтримки під час агресії Російської Федерації Україна отримала від союзників таку допомогу:

  • На гуманітарні потреби 3,9 мільярда доларів (4%). Екстрена продовольча допомога, охорона здоров'я, підтримка біженців, та інша гуманітарна допомога. 
  • Фінансова допомога 26,4 мільярда доларів (35%). Бюджетна допомога через Фонд підтримки економіки, позики, та інша фінансова підтримка. 
  • Загальна військова допомога 46,3 мільярда доларів (61%). З них:

Допомога у питаннях безпеки 18,3 мільярда доларів (24%). Навчання, спорядження, озброєння, матеріально-технічне забезпечення тощо. 

Зброя та спорядження 23,5 мільярда доларів (31%). Озброєння та спорядження із запасів Міністерства оборони.

Субсидії та позики для озброєння та спорядження 4,5 мільярда доларів (6%).

Затягування виділення фінансової допомоги Україні від США

За останній місяць в американському Конгресі розгорілася політична боротьба між демократами та республіканцями за проекти надання фінансової допомоги Україні та Ізраїлю, а також фінансування безпеки південного кордону країни з Мексикою. Вже наприкінці жовтня повідомлялося, що у Штатів залишилося понад 5,4 мільярда доларів для допомоги Україні. На цій підставі президент США Джо Байден запросив у Конгресу 106 мільярда доларів на допомогу Ізраїлю та Україні, а також на зміцнення оборонно-промислового комплексу. З цієї суми 61,3 мільярда доларів пропонувалося виділити на постачання Україні, а 14,3 мільярда доларів — Ізраїлю.

Однак Палата представників 2 листопада затвердила альтернативний законопроект новообраного спікера Майка Джонсона, що передбачає військову допомогу обсягом 14,3 мільярда доларів виключно Ізраїлю без України. Демократична більшість у Сенаті заблокувала розгляд цього документа.

Пізніше Майк Джонсон запропонував проект тимчасового двохетапного фінансування без урахування допомоги Україні та Ізраїлю. 15 листопада Сенат підтримав цей законопроект, щоб уникнути зупинки роботи уряду США (т.зв. "шатдауну"). 16 листопада президент Джо Байден підписав документ.

Своєю чергою радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван днями заявив, що Сполучені Штати не зможуть передавати Україні зброю, якщо Конгрес не підтримає законопроект про надання країні фінансової допомоги. Водночас республіканці висувають вимогу, аби будь-який законопроект про допомогу Україні та Ізраїлю також вміщував зміни, спрямовані на посилення безпеки американських кордонів. Нещодавні переговори сенаторів від Демократичної та Республіканської партій щодо захисту південного кордону США з Мексикою були невдалими.

Нагадаємо, 7 грудня Сенат Сполучених Штатів Америки заблокував винесення на голосування законопроекту щодо додаткового фінансування військової допомоги Україні.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 10.12.2023 12:42