Японська компанія встановить на вантажні судна «сонячні вітрила»

04 ЛЮТОГО 2018 09:41

Японська компанія Eco Marine представила проект кораблів, які б використовували для руху одночасно як сонячну енергію, так і енергію вітру. У своїй розробці японці хочуть об'єднати звичні вітрила з сонячними батареями. Про це повідомляє TrueUA з посиланням на Eco Marine.

Велика кількість особливих сонячних панелей, згідно з проектом, встановлюється на борту судна і з'єднується із загальною енерго-мережею корабля, добуваючи і запасаючи енергію.

Крім того, ці ж панелі будуть використовуватися під час плавання, виконуючи роль вітрил, коли є попутний вітер. У поточному, 2018 році Eco Marine планує провести ряд випробувань своєї технології «сонячних вітрил» на невеликих вантажних, повністю замінивши собою звичні джерела живлення цих морських суден.

Випробування триватимуть протягом 12-18 місяців, і в процесі буде виявлено, скільки енергії руху можна отримати з таких вітрил і яка кількість сонячних панелей потрібно на них розмістити, щоб домогтися максимальної ефективності.

Однак є і одна проблема, яка може встати на шляху поширення екологічно чистого водного транспорту. Справа в тому, що перехід на відновлювану енергію для судноплавних компаній на даний момент невигідний з економічної точки зору. Тому фахівці Eco Marine планують здешевити виробництво «сонячних вітрил» так, щоб вони змогли конкурувати з «звичайними» джерелами енергіями, зробивши сонячні панелі конкурентоспроможним рішенням.

Технології, 04.02.2018 09:41