Уряд Косова ігнорує заклики щодо зниження напруги в регіоні. Саме тому Європейський союз готується ввести санкції проти цієї країни.
Про це повідомляє "Радіо Свобода".
Зазначається, що ЄС вже розробив санкції проти Косова: вони передбачають припинення запрошень для участі Косова в заходах високого рівня і двосторонніх візитах. Зустрічі будуть проводитися лише для врегулювання конфлікту.
За даними джерела, ЄС припинить роботу у групах, які були створені на основі Угоди про стабілізацію та асоціацію Косова. Також вже відклали засідання підкомітету з питань торгівлі, промисловості, митниці та податків. Очікується, що наступні засідання з питань правосуддя, свободи та безпеки 21 та 22 червня також будуть відмінені.
Не варто виключати й фінансових обмежень для Косова: Європейський Союз хоче урізати фінансування кількох проектів в рамках Інвестиційного фонду для Західних Балкан.
На думку дипломатів, обмеження скасують, якщо влада Косова зробить кроки для зниження температури на півночі регіону.
Уряд Сербії відмовляється визнати Косово як державу і заперечує його відокремлення від Сербії у 2008 році, що є каменем спотикання, який блокує зусилля обох країн на шляху до вступу в ЄС. Західні посланці роками безрезультатно намагаються розв'язати цю суперечку.
Косово, понад 90% населення якого становлять етнічні албанці, проголосило незалежність від Сербії у 2008 році. Белград до цього часу вважає його частиною Сербії. Незалежність Косова не визнали кілька членів Євросоюзу, Росія, Китай та Україна. США та більшість країн ЄС, серед яких і Німеччина, визнають незалежність Косова. Загалом незалежність Косова визнали понад сто країн світу. У Верховній Раді у серпні 2022 року було зареєстровано проект постанови "Про визнання державного суверенітету та незалежності Республіки Косово".
Нагадаємо, на півночі частково визнаного Косова 29 травня почалися зіткнення між місцевою поліцією та сербським населенням регіону. В результаті сутичок поранення дістали понад 50 сербів та близько 25 миротворців НАТО.
Варто відзначити, що 26 травня президент Сербії Александр Вучич наказав армії Сербії висуватись у бік Косова. Лідер Сербії зважився на цей крок через заворушення між спеціальною косовською поліцією та сербами у Звечані, Зубін-Потоці та Лепосавичі. Також Вучич попросив НАТО вплинути на вирішення конфлікту.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими