Європейський Союз може відключити понад 20 російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT. Такі обмеження можуть запровадити у 18-му пакеті санкцій.
Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на власні анонімні джерела. За даними видання, окрім відключення від SWIFT, ЄС також розглядає можливість зниження граничної ціни на російську нафту і заборони газопроводів "Північний потік".
"Європейська комісія консультується з державами-членами щодо цих планів. Рішення щодо термінів потенційних обмежень ще не прийнято. Санкції ЄС вимагають підтримки всіх держав-членів і можуть змінитися, перш ніж вони будуть офіційно запропоновані та прийняті", — повідомили співрозмовники Bloomberg.
Також ЄС розглядає можливість запровадження додаткових заборон на транзакції для приблизно двох десятків банків та нових торговельних обмежень на суму близько 2,5 мільярда євро. У такий спосіб Європа планує ще більше скоротити доходи Росії та її можливості отримати технології, необхідні для виробництва зброї.
До того ж у межах обговорюваного пакета санкцій Єврокомісія планує запропонувати зниження встановленої G7 цінової стелі на російську нафту до близько 45 доларів.
Натомість ключовим моментом у новому пакеті є санкції проти газопроводів "Північний потік". Як зауважили журналісти, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримує пропозицію Єврокомісії "розпочати роботу над європейськими заходами проти трубопроводів "Північний потік-2".
"Санкції додали б ваги позиції Європи, яка не бажає жодного суттєвого повернення російських трубопровідних потоків. Заборона також захистить Берлін від самостійної боротьби з будь-яким потенційним тиском з боку США чи Росії. Окремо блок планує поступово відмовитися від російського викопного палива до кінця 2027 року", — додали у виданні.
Нагадаємо, раніше очільник адміністрації нового німецького канцлера Торстен Фрей наголосив, що Європейський Союз повинен вийти "зі своєї зони комфорту" та запровадити жорсткіші санкції проти Російської Федерації. Це стосується можливої заборони на імпорт газу або урану з країни-агресора.