Президент України Володимир Зеленський поїде на саміт НАТО у Вільнюсі, якщо лідери країн-членів Альянсу дадуть позитивну відповідь щодо заявки на членство.
Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква в інтерв'ю Reuters.
Зазначається, що Зеленський ухвалить остаточне рішення про візит до Вільнюса вже напередодні самого саміту.
"Якщо на Вільнюському саміті не буде результату, у нього немає причин і часу їхати. Він не поїде на саміт, якщо лідери проявлять дефіцит мужності, поки Україна з усією своєю мужністю, волею, силою і високим моральним духом бореться з російською агресією", — повідомив Жовква.
Чиновник наголосив, що Україна хоче, щоб на саміті була дана відповідь на її заявку на вступ до НАТО.
"Ця заявка зараз на розгляді лідерів країн-членів НАТО. Саміт у Вільнюсі був би дуже хорошим початком для відповіді на цю заявку. І під відповіддю ми маємо на увазі запрошення до членства, яке є лише першим етапом", — сказав він
На думку радника Зеленського, Україна зараз ближча до отримання запрошення, ніж "пів року тому". Він також нагадав, що Україна не може вступити до Альянсу, поки триває війна.
"Те, про що ми просимо — це почати процедуру", — зауважив Жовква.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що станом на сьогодні 20 країн-членів НАТО підтримують інтеграцію України до Альянсу. Це абсолютна більшість і позитивний сигнал для України. Він висловив сподівання, що вже на саміті у Вільнюсі в липні Україна отримає чіткі та конкретні меседжі, коли і як вона стане членом НАТО.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг підтверджував, що Україна отримає потужний пакет допомоги, покликаний протягом кількох років наблизити нашу державу до стандартів Альянсу. Він також наголошував, що на саміті у Вільнюсі країни-члени НАТО планують дати "чіткий сигнал" про те, що майбутнє України в Альянсі.
Міністр оборони Британії Бен Воллес своєю чергою наголосив, що для України необхідно розглянути можливість вступу до НАТО без виконання Плану дій щодо членства. Велика Британія підтримує пришвидшений вступ нашої країни до Альянсу.
Нагадаємо, 28 червня генсек НАТО заявив, що умовою будь-якого змістовного обговорення членства України в НАТО є її перемога у війні з Росією. Країни-члени Альянсу вважають, що найбільш термінове завдання зараз — забезпечити перемогу України як суверенної та незалежної держави.
Також посол США в НАТО Джуліанна Сміт заявила, що країни Північноатлантичного альянсу близькі до того, щоб досягнути консенсусу у питанні вступу України до Альянсу. НАТО має намір показати, що робить кроки назустріч прагненню української держави.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими