Фото: сайт президента

Зеленський пояснив, чому ветував закон про електронне декларування (відеозвернення)

У вівторок, 12 вересня, президент України Володимир Зеленський вкотре звернувся до народу. Він, зокрема, пояснив, чому ветував закон про відкриття Реєстру декларацій. 

Текст звернення з'явився на сайті президента. За словами Зеленського, відновлення е-декларування — питання переговорів із Євросоюзом щодо вступу.

"Закон про електронне декларування. Одразу, як сьогодні вранці проголосований закон надійшов із Верховної Ради, підписав вето. Очікую на нове голосування — із позитивом щодо негайного відкриття Реєстру декларацій. Вже у вересні таке рішення має бути. Як, до речі, й стосовно законопроекту щодо ПЕПів — політично значущих персон", — сказав він.

Володимир Зеленський наголосив, що це питання не лише політичної відповідальності парламенту, а й переговорів України із Євросоюзом щодо вступу. 

"Новий історичний крок між Україною та ЄС має відбутися цього року, і всі гілки державної влади в Україні повинні спрацювати на цей крок", — додав Зеленський.

Повернення е-декларування: що відомо

Верховна Рада на початку вересня ухвалила законопроект №9534 про відновлення електронного декларування під час воєнного стану. Проте парламентарі не підтримали поправку №371 — про негайне відкриття декларацій чиновників. За поправку №371 проголосували лише 199 народних депутатів, проте для її ухвалення необхідно 226 голосів. 

Водночас Зеленського закликали ветувати закон про е-декларування депутатів та чиновників. Петиція на сайті глави держави лише за кілька годин набрала необхідні 25 тисяч голосів.

12 вересня президент Володимир Зеленський наклав вето на документ. Він наголосив, що Реєстр потрібно відкривати вже зараз.

Ухвалення закону повинне сприяти спрощенню притягнення до відповідальності за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і також підвищити ефективність впливу держави на забезпечення вимог фінансового контролю особами, які відповідно до частин першої та другої статті 45 закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Нагадаємо, раніше у Національному агентстві з питань запобігання корупції закликали Верховну Раду не руйнувати декларування та не приховувати від суспільства дані про осіб, які вчинили корупційні злочини.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 12.09.2023 23:02