Якщо війська країни-агресорки з нового року почнуть активні контрнаступальні дії у Курській області, то Збройні сили України будуть змушені відступати. Відтак, до весни 2025 року ЗСУ можуть взагалі вийти із Курщини.
Про це повідомляє агентство Bloomberg, посилаючись на американських чиновників.
За даними журналістів, на сьогодні українські бійці втратили близько половини територій, які були захоплені на початку Курської операції. Американські чиновники вважають, що Україна може втратити й решту захопленої території за кілька місяців, а це, своєю чергою, може позбавити Київ важливих важелів впливу на майбутніх переговорах з Москвою.
"У разі більш узгоджених зусиль Москви, щоб витіснити українські війська з Курська, можливо, вже наступного місяця, сили Києва зможуть утримувати землю лише до весни, перш ніж вони будуть змушені відступити — або ризикувати потрапити в оточення", — заявили співрозмовники Bloomberg.
У виданні зауважили, що наразі ЗСУ на Курщині вже стикаються з нестачею особового складу та невизначеністю щодо майбутнього постачання озброєння від США. Крім того, до військ країни-агресорки долучилися близько 12 тисяч найманців із Північної Кореї, які також протистоять силам ЗСУ. Окрім того, КНДР може надати ще близько 8000 солдатів для підтримки зусиль РФ в Курській області.
"Цей час є важливим, оскільки українські офіційні особи заявили, що вони сподівалися використати територію, захоплену в Курську, як розмінну монету на будь-яких переговорах. Хоча обраний президент Дональд Трамп, який вступить на посаду 20 січня, заявив, що хоче якнайшвидше покласти край війні, двом сторонам можуть знадобитися місяці, щоб домовитися про припинення вогню, враховуючи складність ситуації як з Україною, так і з Росією", — йдеться у повідомленні.
Водночас один із американських чиновників зазначив, що українським військам вже вдалося утримати позиції на Курщині довше, ніж прогнозувалося. Це частково вдалося завдяки дозволу США запускати ракети дальнього радіуса дії на територію Росії.
"Наступаючи на Курськ, українці продемонстрували, що війна не безнадійно зайшла в глухий кут, а справді є досить динамічною", — сказав очільник команд російської та геопросторової розвідки в Інституті вивчення війни Джордж Баррос.
Нагадаємо, раніше Сили спеціальних операцій повідомили, що впродовж трьох днів бійці восьмого полку ССО Збройних сил України знищили 50 північнокорейських військових. Окрім цього, майже півсотні військових з Північної Кореї отримали поранення.
За даними The New York Times з посиланням на інформацію розвідки, саме Пхеньян ініціював відправлення північнокорейських військ до Росії для участі у війні проти України. Інформація про те, що Москва відчайдушно потребує додаткових солдатів, виявилась хибною.