Підтримати проект
Фото: ОГП
Зґвалтування неповнолітньої на Закарпатті: прокуратура оскаржуватиме вирок суду
27 БЕРЕЗНЯ 2023 11:05
Анна Савицька
Редактор стрічки новин

Троє підлітків на Закарпатті зґвалтували 14-річну дівчину. Суд призначив винуватцям іспитовий термін і відпустив на волю. Прокуратура оскаржуватиме вирок у встановленому законом порядку.

Про це повідомили в прес-службі Офісу генпрокурора.

Зауважимо, Воловецький районний суд Закарпатської області 16 березня 2023 ухвалив вирок у кримінальному провадженні щодо трьох неповнолітніх осіб за фактом вчинення сексуального насильства стосовно неповнолітньої. Наразі вирок, згідно з вимогами кримінального процесуального кодексу, не набрав законної сили.

"Прокуратура оскаржуватиме вирок у встановленому законом порядку. Органи прокуратури вживатимуть всіх заходів для захисту прав постраждалої особи та забезпечення справедливого і невідворотного покарання винних у вчиненні злочину", — повідомили в Офісі генпрокурора.

Нагадаємо, троє хлопців у підвалі зґвалтували дівчину, зафіксували злочин на телефон, а згодом поширили це відео між учнями школи. Суд визнав зловмисників винними за ч. 3 ст. 153 Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді п'яти років ув’язнення. Однак через пом’якшувальні обставини суд звільнив підлітків від відбування покарання з випробуванням з встановленням іспитового строку на два роки.

Потім з'ясувалося, що із представником місцевої служби захисту дітей, який представляв інтереси дівчинки в суді, працює мати одного зі зловмисників. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець запевнив, що діяльність місцевої служби захисту дітей буде проаналізована, адже є сумніви щодо неупередженості та професійності представлення інтересів дівчинки.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Події, 27.03.2023 11:05