Китайські полонені на допиті у Служби безпеки України розповіли про те, як потрапили в руки Сил оборони.
Відео допиту оприлюднив у Telegram-каналі президент Володимир Зеленський.
За даними СБУ, один із фігурантів, безробітний 1991 року народження, був завербований представником РФ безпосередньо у Китаї. У лютому 2025 року прибув до Москви та підписав контракт.
Інший, 1998 року народження, приїхав до РФ у грудні 2024 року нібито з туристичною метою. За його словами, потім, бувши в Росії, він подав заявку на підписання контракту, відгукнувшись на оголошення в інтернеті про набір на службу і виплату двох мільйонів рублів.
На оприлюднених кадрах громадянин КНР відповідає, чи брав він безпосередню участь у бойових діях на українській території. Один з них відповів, що потрапив у полон під час першого бойового завдання, а до цього він нібито не брав участі у боях. Китайський полонений також запевнив, що до того не тримав у руках зброю.
Другий полонений з КНР повідомив, що йому 34 роки, і він родом з провінції Хенан. Окупант заявив, що вони втрьох здавались у полон — двоє китайців та один росіянин. Окрім них ще було двоє представників Китаю, але вони загубились на полі бою.
Щобільше, за словами китайця, він був врятований українськими бійцями. Адже вже коли вони здались у полон, то потрапили під обстріл російської армії — загарбники скинули вибухівку з газом на їхнє укриття. В цей момент український захисник прибіг і врятував його.
Нагадаємо, 8 квітня стало відомо, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю. Це вдалось зробити воїнам 81 окремої аеромобільної Слобожанської бригади. За даними військових, китайці перебували на ворожому боці — в зоні бойових дій, зі зброєю в руках, у складі підрозділу російських окупаційних військ.
Того ж дня президент Володимир Зеленський заявив, що є інформація про те, що таких громадян Китаю в російських підрозділах значно більше, ніж двоє. Для з'ясування усіх фактів залучили розвідку, СБУ, відповідні підрозділи ЗСУ.
Після цього Міністерство закордонних справ України викликало тимчасового повіреного у справах Китаю.
Своєю чергою офіційний представник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь заявив, що його країна не відправляла своїх солдатів на війну проти України.
Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що полонені громадяни Китайської Народної Республіки можуть бути обміняні лише на українських захисників, які перебувають в російському полоні. Відповідний сигнал було передано країні-агресору.