Підтримати проект
Bloomberg: літак МАУ збитий двома ракетами Тор-М1
Події, 21.01.2020 07:35

Триває міжнародне розслідування за фактом знищення 8 січня іранськими силами ППО українського рейсового літака з пасажирами на борту. Попередньо, в літак влучили дві ракети класу земля-повітря ЗРК Тор-М1 російського виробництва.

Про це повідомляє міжнародна агенція Bloomberg. Агенція посилається на попередні дані розслідування Організації цивільної авіації Ірану. Також наголошується, що літак зазнав аварії через три хвилини після вильоту на висоті приблизно 2469 метрів.

Згідно зі звітом, реєстратор польотних даних і диктофон кабіни пілотів були "одними з найбільш передових у світі", й у Ірану немає коштів для їх декодування. Французькі та американські агенції з розслідування авіакатастроф не стали надавати своє обладнання.

В результаті ракетного обстрілу загинули 176 осіб на борту. Серед загиблих — 11 громадян України. Більшість жертв були громадянами Ірану та Канади.

На четвертий день після катастрофи Іран офіційно визнав, що літак МАУ збили його військові, які помилково сприйняли його за ворожу ціль.

Корпус вартових Ісламської революції взяв на себе відповідальність за ракетний удар, який призвів до авіакатастрофи літака МАУ. На разі відкритим і ключовим залишається питання «свідомого умислу» під час пуску ракет та те, оператори якої саме країни приймали рішення і віддавали наказ на пуск.

Як повідомляв TrueUA, серед загиблих в авіакатастрофі в Ірані громадяни 7 країн. 

Події, 21.01.2020 07:35