Канадський прем’єр-міністр Джастін Трюдо прокоментував гарячу дискусію президента України Володимира Зеленського з Дональдом Трампом та іншими представниками його адміністрації в Білому домі. Трюдо підтримав українського гаранта.
Про це Джастін Трюдо заявив під час брифінгу для журналістів за результатами саміту щодо України в Лондоні в неділю, 2 березня
"Росія вдерлася в Україну ще 2014 року, окупувала Крим і частину Сходу України. За це їх вигнали з G7, і 2022 року вони вирішили порушити перемир'я та вдерлися в Україну з наміром взяти Київ за три дні та всю країну за три тижні. Це не вдалося", — сказав він.
За його словами, Росія продовжує зазіхати на додаткові території в Україні, і "ми могли би побачити кінець цій війні завтра, якби Росія вирішила припинити своє незаконне вторгнення в Україну".
"У п’ятницю в Овальному кабінеті президент Зеленський у багатьох словах зазначив, що Володимир Путін є брехуном і злочинцем, і йому не можна довіряти, що він дотримає свого слова в будь-якій формі, тому що він знову та знову демонстрував, що порушить будь-які домовленості. Я підтримую Володимира Зеленського, я підтримую народ України", — заявив прем'єр-міністр Канади.
Під час саміту Трюдо оголосив про нові санкції проти 10 фізичних та 21 юридичної особи, включно з воєнізованими організаціями та їхніми лідерами, щоби допомогти протистояти використанню Росією сторонніх організацій і країн для просування своїх політичних і військових цілей в Україні. Загалом Канада запровадила санкції проти понад 3 000 фізичних і юридичних осіб, причетних до російської агресії.
Також прем’єр наголосив на лідерстві Канади в підтримці України з початку повномасштабного вторгнення Росії 2022 року, що включає майже 20 мільярдів доларів різнобічної допомоги, розпочинаючи від військової допомоги — такої як бронетехніка та безпілотні технології - до гуманітарної та фінансової допомоги, спрямованої на відновлення та відбудову України.
Нагадаємо, в Офісі президента заявили, що головним моментом потенційного перемирʼя між Україною та Російською Федерацією обовʼязково мають бути сильні гарантії безпеки. Саме на цьому варто будувати всі процеси майбутніх переговорів.