# пальне

23:53 - 23.06.2026

У Росії різко збільшилася кількість регіонів, де ввели нові ліміти на продаж бензину

Станом на вечір вівторка, 23 червня, ліміти на кількість бензину та дизельного палива ввели в Курській, Бєлгородській, Тюменській і Новосибірській областях Росії. Йдеться про пальне, яке можна придбати на заправках за один раз.Про це повідомили російські Telegram-канали та деякі медіа, які послалися на рішення місцевої влади.Зокрема, міністерство економічного розвитку та промисловості Бєлгородської області поінформувало, що тепер на заправках компанії "Лукойл" фізичним особам можна придбати не більше 30 літрів бензину або 60 літрів дизельного палива на одну особу.На АЗС компанії "Роснефть" за винятком тих, що розташовані поблизу кордону, обмежено продаж палива в каністри, а заправки "Газпромнефті" припинили продаж бензину марки АІ-95 "до поповнення оперативних запасів".Про обмеження на продаж бензину оголосив і губернатор Курської області Росії. Там з 24 червня продаж здійснюватимуть винятково в баки автомобілів, а не в каністри.У Тюменській області на заправках "Газпромнефті", як повідомив губернатор Олександр Моор, бензин продаватимуть не більше 40 літрів на автомобіль, дизельного палива — до 80 літрів у населених пунктах і до 200 — на трасах. Продаж пального в каністри теж заборонили.Як відомо, після ударів українських дронів по нафтопереробних заводах та інших об'єктах паливної інфраструктури Росії обмеження на продаж пального ввели в Пензенській і Новосибірській областях. 22 червня повідомляли про обмеження на продаж бензину у Воронезькій, Іркутській, Саратовській і Омській областях Росії.Влада всіх регіонів, де останніми днями вводили ліміти на продаж пального, практично одними й тими ж словами запевняє, що його в регіоні вдосталь, а обмеження вводяться через "ажіотажний попит" і для того, щоби запобігти "штучному" дефіциту.Нагадаємо, що, за оцінками аналітиків американського Інституту вивчення війни, Сили оборони України розгорнули масштабну та систематичну ударну кампанію, метою якої є повне руйнування логістичних маршрутів ворога. Успішні атаки далекобійними дронами покликані позбавити Росію можливості постачати паливо та підтримувати свої війська через Керченську протоку..

1
10:48 - 23.06.2026

На російських АЗС запроваджують ліміти: у дедалі більшій кількості регіонів бракує пального

У низці регіонів Росії АЗС запроваджують ліміти на продаж бензину й дизельного пального приватним автомобілістам. Російська влада та паливні компанії пояснюють це логістичними труднощами, підвищеним попитом і необхідністю не допустити ажіотажу.Про це повідомляють російське агентство "Интерфакс". Із 23 червня обмеження почали діяти на АЗС "Лукойлу" у Воронезькій області. У містах за одну заправку дозволяють придбати до 30 літрів бензину та 60 літрів дизпального. На трасах ліміти становлять 60 і 200 літрів відповідно.У компанії заявили, що пального в регіоні достатньо, а його тимчасова відсутність на окремих заправках пов’язана з логістикою та підвищеним попитом.Ліміти запроваджують і в інших областяхВ Омській області водіям дозволили заправляти до 40 літрів бензину та 80 літрів дизпального у містах. На трасах ліміт для дизеля становить 200 літрів. Місцева влада пояснила обмеження спробою уникнути панічних закупівель і спекуляцій.Про проблеми з постачанням також повідомили в Іркутській області. Частина АЗС там обмежила продаж бензину, а деякі заправки тимчасово припинили обслуговування. Регіональна влада заявила, що першочергово забезпечуватиме пальним швидкі, пожежні служби, громадський транспорт, комунальні підприємства та сільськогосподарську техніку.У Саратовській області до 30 червня заборонили продавати понад 30 літрів бензину на один автомобіль. Подібні локальні обмеження фіксують і в інших регіонах РФ.За оцінкою російського видання The Bell, станом на середину червня проблеми з пальним або тимчасові обмеження могли охопити 53 російські регіони, а також окуповані території України. Водночас єдиної офіційної статистики щодо кількості таких регіонів немає.Удари по НПЗ скоротили виробництвоІнші медіа пов’язують погіршення ситуації з повторними українськими ударами по російських нафтопереробних заводах і нафтобазах. Частина великих підприємств повністю зупинилася або скоротила перероблення нафти. Так, на початку червня виробництво бензину в Росії було приблизно на 25% нижчим, ніж роком раніше. Влада РФ також почала шукати можливості імпорту пального морем.Російський уряд заборонив виробникам експортувати бензин до кінця липня, пояснивши це необхідністю стабілізувати внутрішній ринок у період сезонного зростання попиту.Окремо Москва обмежила експорт авіаційного гасу до кінця жовтня. Російська влада офіційно не визнає загальнонаціональної паливної кризи, однак у дедалі більшій кількості регіонів запроваджують нормований продаж або пріоритетне постачання для критичних служб.Нагадаємо, в ніч на 18 червня підрозділи Сил оборони повторно уразили Московський нафтопереробний завод та інші важливі об’єкти на території країни-агресорки.Читайте також: Дітей розвертали дорогою до таборів: у Криму ввели нові обмеження.

2
07:22 - 22.06.2026

Паливний колапс для РФ: у ISW розкрили деталі розгрому логістики біля Кримського мосту

Сили оборони України розгорнули масштабну та систематичну ударну кампанію, метою якої є повне руйнування логістичних маршрутів ворога. Успішні атаки далекобійними дронами покликані позбавити Росію можливості постачати паливо та підтримувати свої війська через Керченську протоку.Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).Руйнування нафтової інфраструктури та порти у вогніВ ISW зазначили, що спільна операція Служби безпеки України, Військ безпілотних систем, Головного управління розвідки та Сил спеціальних операцій призвела до потужних ударів по об'єктах у Краснодарському краї та окупованому Криму. Зокрема, під прицілом опинився порт Кавказ на косі Чушка, де спалахнув резервуарний парк комплексу з перевантаження нафти та територія нафтобази. Окупанти активно покладалися на цей об'єкт для паливного забезпечення своїх угруповань на півдні України та в Криму.Паралельно було уражено цистерни з нафтопродуктами на терміналі в окупованій Керчі, який розташований менш ніж за кілометр від Кримського мосту та використовувався для заправки поромів. Геолокаційні знімки чітко підтвердили масштабні пожежі на обох об'єктах, а також загоряння щонайменше трьох поромів. Як зазначили військові аналітики, аналізуючи масштаби руйнувань, "успішне виведення з ладу цієї інфраструктури суттєво підриває спроможність Росії маневрувати резервами та забезпечувати угруповання військ".Розгром російської протиповітряної оборониЩоб розчистити шлях для далекобійних засобів, українські сили здійснили високоточний розгром систем протиповітряної оборони ворога, які прикривали стратегічний район. Внаслідок ударів було повністю виведено з ладу чотири радіолокаційні станції модернізованого комплексу ППО С-400, а також два комплекси ППО "Панцир", розгорнуті безпосередньо біля мосту через Керченську протоку.Окрім цього, підрозділи Сил оборони успішно ліквідували рідкісні радіолокаційні системи "Каста-2Е2" в окупованому Курортному та "Небо-У" поблизу Керчі. Успішність цих атак змушений був частково визнати навіть ватажок окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов, заявивши про масовані нальоти безпілотників. Попри намагання замовчувати конкретні втрати, знищення радарів ППО відкриває нові можливості для подальшої демілітаризації півострова.Нагадаємо, на території тимчасово окупованого Криму запровадили екстрені обмеження, які повністю паралізували роздрібний продаж пального для населення. Починаючи з 09:00 неділі, 21 червня, місцеві автозаправні станції припинили обслуговування звичайних водіїв та комерційних структур..

3
13:14 - 21.06.2026

ISW: чиновники РФ приховують масштабний дефіцит бензину та газу

Російські чиновники та представники місцевої влади гарячково намагаються зупинити стрімке зростання цін на пальне та приховати масштаби внутрішньої кризи. Ситуація з дефіцитом газу та автомобільного палива продовжує швидко загострюватися та поширюватися регіонами Росії на тлі систематичних та ефективних ударів України по ворожій енергетичній інфраструктурі.Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).Дефіцит охопив великі міста та тилові регіониЯк зазначають аналітики, попри регулярні офіційні заперечення та спроби Кремля заспокоїти населення, реальний стан справ на російських АЗС є критичним. Згідно з даними санкт-петербурзького видання "Фонтанка", у різних суб'єктах Росії спостерігається масова нестача бензину. Ціни на газ стрімко повзуть угору навіть у тих містах, які раніше вважалися безпечними та не зазнавали безпосередніх повітряних ударів, зокрема у Санкт-Петербурзі, Воронежі та Тулі. Це викликає сильне розчарування серед пересічних споживачів, які обурені хаотичним ціноутворенням і фактичною відсутністю палива на заправках.Окремі незалежні компанії-заправники, що не мають підтримки великих вертикально інтегрованих нафтових холдингів, змушені різко підвищувати розцінки на газ, аби хоча б якось компенсувати свої фінансові втрати та запобігти збитковості. Усі намагання влади штучно занизити ціни чи пом'якшити кризу наразі не приносять жодних результатів. Наприклад, чиновники Саратовської області офіційно визнали, що змушені шукати механізми обмеження вартості палива на АЗС, оскільки в регіоні фіксуються серйозні перебої з постачанням на тлі аномального попиту."Російські чиновники продовжують намагатися пом'якшити зростання цін на газ, оскільки дефіцит газу поширюється по всій Росії на тлі безперервних українських ударів по російській енергетичній інфраструктурі", — зазначають експерти ISW.Обмеження на АЗС та логістичний глухий кутКриза змушує місцеву владу переходити до радикальних дій та запроваджувати приховані елементи карткової системи. Опозиційні медіа з'ясували, що у Тверській області міністерство промисловості і торгівлі пішло на екстрені кроки, ввівши тимчасові ліміти на продаж бензину на заправних станціях брендів "Сургутнефтегаз" та "Татнефть". Водночас у Тульській області нестачу палива на АЗС намагаються виправдати технічними факторами, списуючи все на логістичні проблеми та зростання внутрішнього споживання.На думку міжнародних аналітиків, у короткостроковій та середньостроковій перспективі російський уряд виявиться безсилим перед цією паливною кризою. Зусилля з вирівнювання цін навряд чи матимуть успіх, адже першопричина колапсу не ліквідована."Російський уряд, ймовірно, продовжуватиме боротися за рівномірне пом'якшення зростання цін на газ та дефіциту газу в короткостроковій та середньостроковій перспективі, враховуючи, що посилені українські удари по російській енергетичній інфраструктурі, ймовірно, продовжуватимуть загострювати існуючий дефіцит", — резюмують у звіті Інституту вивчення війни.Нагадаємо, на території тимчасово окупованого Криму запровадили екстрені обмеження, які повністю паралізували роздрібний продаж пального для населення. Починаючи з 09:00 неділі, 21 червня, місцеві автозаправні станції припинили обслуговування звичайних водіїв та комерційних структур. .

4
10:29 - 21.06.2026

Колапс на кримських АЗС: окупанти заборонили продавати бензин людям навіть за талонами

На території тимчасово окупованого Криму запровадили екстрені обмеження, які повністю паралізували роздрібний продаж пального для населення. Починаючи з 09:00 неділі, 21 червня, місцеві автозаправні станції припинили обслуговування звичайних водіїв та комерційних структур.Про це у Telegram-каналі повідомив ставленик Кремля на півострові Сергій Аксьонов.Жорсткі ліміти та обслуговування за спецспискамиЗа словами посадовця, нові правила повністю блокують можливість заправити автомобіль для приватних осіб. Моніторинг ситуації свідчить, що відпуск бензину та дизельного пального припинено як за готівку, так і через безготівковий розрахунок. Також більше не діють заздалегідь придбані паливні талони, що зачепило інтереси як фізичних, так і юридичних осіб.Загарбники змушені перейти на режим жорсткої економії енергоресурсів на тлі системних проблем із постачанням. Як зазначив кримський гауляйтер, пальне відтепер відпускатиметься лише державним службам, які забезпечують життєдіяльність і безпеку Республіки Крим.Паніка на ринку та невизначеність окупантівПричиною таких радикальних кроків стала критична ситуація із запасами нафтопродуктів. Маріонетковий режим не здатний спрогнозувати терміни стабілізації паливного сектору та закликає населення чекати нових оголошень від окупаційної адміністрації."Про всі подальші рішення у зв’язку із ситуацією, що склалася на паливному ринку республіки, буде повідомлено додатково", — зазначив він.Нагадаємо, раніше Інститут вивчення війни повідомляв, що систематичні атаки Сил оборони України на транспортні та залізничні вузли загарбників суттєво підірвали спроможності російської логістики на півдні. У результаті успішних вогневих нальотів зафіксовано серйозні збої в роботі наземних ліній зв'язку окупантів на лівобережжі Херсонської області та в Криму..

5
11:09 - 20.06.2026

Полювання на бензовози: в ISW розкрили масштаби дефіциту палива в окупантів

Систематичні атаки Сил оборони України на паливну інфраструктуру ворога призвели до серйозних збоїв у логістиці та постачанні нафтопродуктів. На території країни-агресорки, а також на захоплених українських землях загарбники змушені запроваджувати жорстке нормування пального, попри спроби офіційних осіб заперечити кризу.Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).  Масовані атаки на логістику та дефіцит на заправкахЗгідно з даними міжнародних аналітиків, які посилаються на розслідування видання Financial Times (FT) та оцінки французького OSINT-експерта Клемана Моліна, починаючи з травня 2026 року Україна виконала щонайменше 375 успішних нальотів безпілотників на російські вантажівки та транспортні засоби в окупованих регіонах. Особливого удару зазнала стратегічна логістична артерія — траса М-14 (Ростовська область — Крим), яку окупанти називають Р-280. Саме на цей автошлях припала половина від усіх зафіксованих атак.За даними ISW, результатом успішної далекобійної кампанії України стали багатогодинні черги на автозаправних станціях на території Кримського півострова. Місцеві джерела повідомляють, що близько чверті російських АЗС запровадили ліміти на продаж бензину. Обмеження торкнулися 85 станцій "Татнафти", 2200 об'єктів "Роснафти", а також усіх заправок мереж "Лукойл", "Тебойл" та "Нафтомагістраль".Брехня топменеджменту РФ та прогнози експертівПопри очевидний брак палива, керівництво Кремля та нафтових гігантів намагається заспокоїти населення та приховати масштаби збитків. Генеральний директор компанії "Роснафта" Ігор Сєчін виступив із публічною заявою, заперечуючи будь-які проблеми зі збутом нафтопродуктів. Торкнувшись питання лімітів, посадовець запевнив: "Роснефть" не вводила жодних обмежень на заправку автомобілів на автозаправних станціях". Він додав, що компанія повністю гарантує стабільне забезпечення внутрішнього ринку. Паралельно з цим кабінет міністрів Росії заявив про наміри стабілізувати ситуацію та "запобігти локалізованим дисбалансам на ринку".Проте аналітики ISW переконані, що російському уряду не вдасться довго стримувати паніку. Посилення українських повітряних ударів по енергетичних об'єктах агресора й надалі поглиблюватиме кризу. Згодом масштаби дефіциту палива розростуться по всій Росії настільки, що замовчувати або ігнорувати цю проблему на державному рівні стане неможливо.Нагадаємо, Сили оборони України уразили низку військових та інфраструктурних об’єктів російських окупантів на тимчасово окупованих територіях і в глибині РФ. Серед цілей — залізничні мости в Криму, райони зосередження техніки на Донбасі та Московський нафтопереробний завод. .

6
11:28 - 17.06.2026

Криза на все літо: у ISW розповіли, як далекобійні удари України паралізували окупантів

Російська Федерація стикнулася з глибокою та затяжною кризою на ринку нафтопродуктів, яка поглиблюватиметься протягом усього літнього періоду на тлі сезонного зростання попиту. Успішна стратегія українських оборонців із руйнування критичної інфраструктури ворога позбавила агресора значної частини переробних потужностей та обвалила внутрішнє виробництво палива.Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).За оцінками військових аналітиків, масштабне ураження об'єктів російського енергетичного сектору дало довгостроковий руйнівний ефект. Раніше Генеральний штаб ЗСУ оприлюднив дані, згідно з якими високі результати продемонстрували точкові українські удари середньої та далекої дальності. Системні атаки щонайменше по 16 нафтопереробних заводах сумарно скоротили загальні потужності Росії з перероблення нафти одразу на 30 відсотків. Як наслідок, щодобовий видобуток нафти в Росії впав приблизно до дев'яти мільйонів барелів, а обсяги виготовлення бензину в країні опустилися до історичного 16-річного мінімуму.Неякісне пальне для внутрішнього ринкуЩоб хоч якось врятувати ситуацію та стримати паніку серед споживачів, уряд країни-агресорки змушений іти на крайні та абсурдні кроки. Російське керівництво нещодавно ухвалило рішення продовжити дію дозволу для окремих нафтопереробних заводів на випуск низькосортної продукції."Росія нещодавно продовжила своє рішення дозволити деяким нафтопереробним заводам випускати неякісний бензин та дизельне пальне на внутрішній ринок через постійний дефіцит", — констатують розслідувачі, наголошуючи на безпорадності Кремля перед паливною катастрофою.Удар по логістиці та окупованих територіяхНова фаза посиленої страйкової кампанії України проти нафтопереробної промисловості та військової логістики ворога, яка триває з березня 2026 року, суттєво підірвала забезпечення окупаційного контингенту. Брак пального знову став відчутним на всіх тимчасово окупованих територіях України, а згодом дефіцитні явища почали стрімко поширюватися і на безпосередні російські регіони.Подальші аналогічні операції ЗСУ проти російських паливних об'єктів матимуть для Кремля ще важчі наслідки. Експерти прогнозують, що нові удари по енергетичній інфраструктурі гарантовано призведуть до ще більшого географічного розширення та загострення наявного дефіциту нафтопродуктів по всій території Росії.Нагадаємо, раніше ISW повідомляв, що українські захисники успішно заблокували ключові мости, які забезпечували сухопутні лінії зв’язку між окупованим Кримом та Херсонською областю. Потужні удари по ворожих логістичних маршрутах призвели до серйозного збою в постачанні російського угруповання військ..

7
07:21 - 16.06.2026

Понад 600 суден під прицілом: у Британії розкрили деталі потужних санкцій проти РФ

Офіційний Лондон готується оголосить про масштабне посилення санкційного тиску на Росію та одночасно надасть стратегічну допомогу Україні для зміцнення її енергетичної незалежності. Під час саміту країн "Великої сімки" глава британського уряду анонсує підписання важливої дворічної угоди, яка закриє критичні потреби українських атомних електростанцій у паливі.Про це повідомляє Politico та сайт британського уряду.Санкційний удар по "тіньовому флоту" та фінансах КремляЛондон спрямує нові обмеження на руйнування прихованих економічних ланцюгів Росії, які допомагають їй фінансувати військові потреби та обходити чинні ліміти. Під прицілом опиняться морські судна та фінансові посередники. Головне вістря пакета заблокує роботу танкерів, що перевозять російський скраплений природний газ."Очікується, що цей пакет збільшить кількість суден тіньового флоту та російських суден для перевезення СПГ, на які накладено санкції Великої Британії, до понад 600", — йдеться у заяві уряду.Окрім цього, розроблені заходи дозволять виявити та ліквідувати державні мережі Росії, залучені до нелегальних закупівель західних технологій для армії окупантів. Під санкції потраплять також міжнародні постачальники з третіх країн, які допомагають Москві здійснювати незаконні грошові перекази по всьому світу.Українські АЕС отримають британське паливоПаралельно з обмеженнями для агресора, Велика Британія повністю профінансує забезпечення українського "Енергоатому" збагаченим ураном. Паливо постачатиме відома британська компанія Urenco, а державна корпорація UK Export Finance виділить на ці потреби 210 мільйонів фунтів стерлінгів. Цієї стратегічної домовленості Кір Стармер та Володимир Зеленський досягли під час нещодавніх двосторонніх перемовин."Агресія Росії загрожує не лише Україні, а й безпеці всієї Європи. Саме тому Велика Британія посилює свої дії — перекриваючи доходи, які живлять війну Путіна, та забезпечуючи Україну енергією на майбутні зими", — наголосив британський прем'єр-міністр.Українське питання стане центральним під час першої ж сесії лідерів G7, де очільник британського уряду закличе союзників максимально активізувати спільні зусилля заради встановлення справедливого миру.Нагадаємо, очільник оборонного відомства Сполученого Королівства Джон Гілі оголосив про складання своїх повноважень через гостру незгоду з фінансовою політикою уряду Кіра Стармера щодо фінансування армії. Посадовець відкрито звинуватив кабінет міністрів у нездатності забезпечити належний рівень грошових вливань для протидії сучасним безпековим викликам..

8
11:32 - 07.06.2026

У Криму скасували талони та запустили QR-коди на пальне: вони закінчилися за годину

Кримська окупаційна влада запустила нову систему обліку та продажу пального на міських заправках. Водії раз на сім днів можуть отримати персональний QR-код, за яким доступно до 20 літрів бензину. Однак вони закінчилися менш ніж за годину.Про це повідомив окупаційний губернатор Севастополя Михайло Развожаєв у своєму Telegram-каналі. На першому етапі цей сервіс працює лише на мережі заправок "ТЕС".За його словами, QR-код діє з 09:00 до 21:00 і гаситься контролером на АЗС. Наступний QR-код для тієї ж машини можна згенерувати лише через сім днів. Їх можна отримали лише через російський застосунок МАХ."Ми не виключаємо, що можливі збої та не завжди коректна робота, тому прошу всіх виявити терпіння та розуміння. Якщо система працюватиме некоректно, то її доопрацьовуватимемо", — заявив так званий "губернатор".Також Развожаєв зазначив, що заправка за талонами для приватних осіб відтепер неможлива — ними користуватимуться лише комунальні служби й організації, що забезпечують життєдіяльність міста."Приїжджати раніше не треба, тому що з шостої до дев’ятої ранку заправлятимуться лише служби та організації, які забезпечують життєдіяльність міста", — уточнив він.Водночас «губернатор» акцентував, що 7 червня всі QR-коди вже розподілені, нова партія стане доступною після 22:00. Развожаєв зауважив, що можна залити пальне у каністру."Але тільки якщо ви прийшли з оригіналом СТС (свідченням реєстрації транспортного засобу), номер машини в документах повинен збігатися з даними виданого QR-коду", — зазначив він.Як відомо, в окупованому Севастополі на тлі дефіциту пального 6 червня не було вільного продажу бензину на заправках "ТЕС" і "АТАН", а пальне видавали лише за талонами, які купили раніше, до 20 літрів на машину. Водночас окупаційна влада Криму обіцяла допомогти туристам виїхати з півострова.Своєю чергою, українські військові заявили 6 червня, що встановили контроль над частиною сухопутного логістичного маршруту російських військ у напрямку тимчасово окупованого Криму.Нагадаємо, декілька днів тому видання The Moscow Times писало, що проблеми з постачанням Криму, що виникнули після українських ударів по логістиці та нафтовій інфраструктурі, призвели до паливної кризи та розпочали впливати на роздрібну торгівлю. У Севастополі з'явилися обмеження продажу низки продовольчих товарів..

9
10:34 - 07.06.2026

Російський дрон пошкодив сховище ядерного палива, — "Енергоатом"

У ніч на неділю, 7 червня, внаслідок влучання ворожого безпілотника на майданчику Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) частково зруйновано будівлю приймання контейнерів. Відпрацьоване ядерне паливо в ній не зберігалося.Про це повідомила пресслужба "Енергоатома". Там зазначили, що осередок займання площею 40 квадратних метрів оперативно локалізовано та повністю ліквідовано."Постраждалих серед персоналу немає. Радіаційний стан на майданчику ЦСВЯП залишається в межах норми", — додали українські атомники.Вони додали, що черговий удар по об’єкту ядерної інфраструктури вкотре продемонстрував усьому світу справжнє обличчя кремлівського режиму."Росія свідомо створює загрози ядерній і радіаційній безпеці. Вона продовжує діяти як держава-терорист і ядерний терорист, нехтуючи міжнародним правом та безпекою мільйонів людей", — наголосили в компанії.В "Енергоатомі" запевнили, що продовжують безперервний моніторинг ситуації. За словами фахівців, наразі ситуація залишається в нормі."Ми повноцінно взаємодіємо з усіма відповідальними державними службами", — наголосили в акціонерному товаристві.Як відомо, наприкінці квітня стало відомо, що "Енергоатом" завершив перший ремонт блоків атомних електростанцій у межах підготовки до зимового опалювального періоду. Ним став енергоблок №2 Хмельницької атомної електростанції.Нагадаємо, 4 червня в МАГАТЕ підтвердили, що зранку того дня Запорізька теплова електростанція зазнала сильного обстрілу. Це створювало серйозну загрозу для живлення окупованої Запорізької АЕС..

10
09:03 - 03.06.2026

Дефіцит пального на окупованій Луганщині: чому АЗС обмежили продаж бензину

На тимчасово окупованій території Луганської області запровадили обмеження на продаж бензину. Відтепер на автозаправних станціях одній людині відпускатимуть не більше 20 літрів пального.Про це повідомила окупаційна адміністрація регіону, пояснивши рішення різким зростанням попиту та ризиком виникнення дефіциту пального. За заявою окупаційного "уряду", обмеження діятимуть до стабілізації постачання паливно-мастильних матеріалів."Обмеження мають тимчасовий характер і будуть скасовані після поліпшення ситуації з постачанням ПММ", — заявили представники окупаційної адміністрації.Схожі заходи запровадили на тимчасово окупованому Кримському півострові ще 30 травня. Тоді російські медіа повідомляли, що перебої з пальним пов'язані з атаками безпілотників на російські нафтопереробні підприємства та проблемами логістики. Зокрема, йшлося про ускладнення руху федеральною трасою Р-280 "Новоросія", яка з'єднує Ростов-на-Дону з окупованим Кримом через Маріуполь і Мелітополь.На тлі проблем із забезпеченням внутрішнього ринку російський уряд 1 червня оголосив про тимчасову заборону експорту авіаційного гасу. Обмеження діятимуть до 30 листопада 2026 року.Раніше аналогічні заборони вже запроваджувалися щодо експорту бензину для стримування дефіциту та зростання цін усередині країни.Запровадження лімітів на продаж бензину одразу в кількох окупованих регіонах свідчить про проблеми із забезпеченням паливом та логістикою на захоплених територіях. Водночас окупаційна влада поки не називає конкретних термінів скасування обмежень.Додамо, вночі 3 червня російський Санкт-Петербург опинився під атакою безпілотників. Виникла пожежа на нафтовому терміналі..

11
21:53 - 01.06.2026

Росія заборонила експорт авіапального через українські удари, — ЗМІ

Українські обстріли нафтопереробних заводів змусили Росію закрити експорт авіаційного пального. Це триватиме до кінця листопада після рекордної серії українських ударів по підприємствах галузі.Про це повідомили журналісти Bloomberg із посиланням на експертів і аналітиків.За їхніми підрахунками, у травні Україна щонайменше 16 разів атакувала російські паливні об'єкти. Дрони били по восьми з десяти найбільших НПЗ Росії.Зокрема, Ярославський НПЗ, співвласниками якого є "Роснефть" і "Газпром Нефть", атакували тричі, а об'єкти "Лукойла" в Нижньому Новгороді та Пермі — по два рази.Аналітики пояснили, що заборона мала би "захистити внутрішній ринок" перед літнім піком попиту. Для світового ринку вона не стане суттєвим ударом, бо Росія не є великим експортером авіаційного пального.Атаки вже тиснуть на російську "переробку", яка впала до 16-річного мінімуму. Через нижче завантаження НПЗ Москва останніми тижнями наростила експорт сирої нафти, одночасно намагаючись стримати дефіцит пального та ціни на АЗС.Також сьогодні Володимир Зеленський інформував, що станом на травень майже 40% первинної переробки нафти в Росії виведені з ладу завдяки українським "далекобійним санкціям"."За січень-травень цього року наші воїни змогли уразити 15 російських НПЗ. Це суттєво. Вже є російські заборони на експорт з їхньої території авіаційного палива, також бензину, розглядають заборону на експорт дизеля", — зауважив український президент.Він додав, що для країни, яку ще зовсім нещодавно називали бензоколонкою, втратити навіть це — значна історія та втрата."Майже 40% первинного перероблення нафти в Росії станом на травень виведені з ладу", — наголосив Володимир Зеленський,Нагадаємо, видання The Moscow Times поінформувало, що в Москві розпочали обмежувати продаж бензину. Це відбувається після українських ударів по найбільших НПЗ у центральній частині Росії..

12
17:49 - 01.06.2026

Паливна криза добралася до Москви: як у столиці Росії обмежують продаж бензину

У Москві розпочали обмежувати продаж бензину. Це відбувається після українських ударів по найбільших нафтопереробних заводах (НПЗ) у центральній частині Росії.Про це повідомило видання The Moscow Times. Медійники зазначили, що в Росії розпалюється паливна криза на тлі українських ударів по нафтопереробних заводах."Дефіцит автомобільного палива, з яким раніше зіткнулися в окупованих Севастополі та Криму, сягнув столичного регіону", — йдеться в повідомленні.Зокрема, в Новій Москві на автозаправних станціях розпочали з'являтись оголошення про обмеження продажу бензину 60 літрами в одні руки, а дизельного палива — 100 літрами. Такий порядок продажу палива діятиме "до подальших розпоряджень", випливає із повідомлень.До цього в Севастополі призначена Росією влада спочатку обмежила продаж бензину 20 літрами в одні руки та ввела талони на дизельне паливо, а потім заявила про "тимчасову" відсутність АІ-92 й АІ-95.У Криму також стали відпускати не більше, ніж 20 літрів АІ-95 в одні руки. Ліміти на продаж палива встановили й в інших окупованих регіонах України — у Запорізькій і Донецькій областях.Згідно з підрахунками Bloomberg, у травні Україна встановила рекорд за весь час війни, атакувавши російські НПЗ 16 разів упродовж місяця. Також понад 10 ударів припали по нафтопроводах, нафтових базах і портах.Нагадаємо, що, крім НПЗ, під ударами опиняються експортні термінали, нафтопроводи та насосні станції, що додатково тисне на логістичні можливості російського паливного сектору.Водночас, за оцінками спостерігачів, російський внутрішній ринок пального поки не перебуває у кризовому стані, подібному до 2023 року. Однак ознаки скорочення пропозиції вже фіксуються — зокрема, зростання біржових цін і зменшення доступних обсягів бензину класу преміум..

13
17:35 - 31.05.2026

В уряді розповіли, скільки мільйонів українців скористалися кешбеком на пальне

Станом на кінець травня 2,3 мільйона українців скористалися кешбеком на пальне. Кошти можна використати на оплату комунальних послуг, придбання ліків, книжок і продуктів, а також на донати.Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко, яка опублікувала відповідний допис у своєму Telegram-каналі."Це був тимчасовий антикризовий інструмент фінансової підтримки наших людей у період найбільшої за останні 50 років світової нафтової кризи. Він діяв з 20 березня по 31 травня", — зазначила вона.За її словами, національна програма дозволила українцям економити від 5% до 15% залежно від виду пального. 91% користувачів цієї програми — власники автомобілів економкласу з невеликим об’ємом двигуна.За час дії програми відкрито близько 500 тисяч нових карток Національного кешбеку, що сприяло додатковому розвитку державних цифрових сервісів.. "Накопичені кошти кешбеку можна використати на оплату комунальних послуг, придбання ліків, книжок і продуктів українського виробництва, а також спрямувати на благодійність чи підтримку Сил оборони", — наголосила Юлія Свириденко.До речі, Кабінет міністрів продовжував дію "кешбеку" на пальне, який запустили 20 березня, до 31 травня 2026 року. Рішення ухвалювали з огляду на збереження високих цін на пальне й активне використання програми українцями.З 1 травня максимальна сума компенсації складала до 500 гривень на місяць на одного користувача. Раніше українські водії могли отримати до 1 000 гривень.Нагадаємо, що на території всієї країни зараз тривають поточні ремонти доріг. Уже ліквідовано понад 5,7 мільйона квадратних метрів пошкоджень дорожнього покриття на міжнародних трасах і дорогах державного значення..

14
23:56 - 29.05.2026

В окупованому Криму великі проблеми з бензином: від завтра діятимуть значні обмеження

На всій території тимчасово окупованого Криму обмежили продаж бензину А-95. Дозволено лише 20 літрів на добу на одну людину. При цьому автомобілістів закликали не купувати його про запас.Про це повідомив гауляйтер анексованого Криму Сергій Аксьонов, який опублікував відповідний допис у своєму Telegram-каналі."Ухвалено рішення про обмеження з 09:00 30 травня обсягу продажу бензину марки АІ-95 — не більше 20 літрів в одні руки одного разу на добу", — зазначив він.Очільник окупованого Криму зауважив, що актуальні адреси АЗС, на яких є наявне паливо, опубліковані на сайтах так званих міністерства палива та міністерства енергетики Республіки Крим."Прошу кримчан не купувати бензин на запас і здійснювати заправку транспортних засобів у звичному режимі", — підсумував Сергій Аксьонов.Російські медіа нагадали, що ще 22 травня аналогічні обмеження запровадили у Севастополі: на одне авто видавали 20 літрів бензину.Сьогодні ж губернатор Севастополя Михайло Развозжаєв заявив, що бензину АІ-92 та АІ-95 "тимчасово немає" через логістичні складнощі, залишилося лише дизельне паливо.Раніше в окупованому Криму на заправках уже зникав бензин АІ-95. Окупаційна влада пояснювала, що тимчасові перебої пов'язані з "графіком роботи поромної переправи через Керченську протоку за погодними умовами". Натомість проукраїнські активісти стверджували, що справжня причина — останні атаки дронів по нафтобазах.Нагадаємо, що наприкінці квітня Сили спеціальних операцій ЗСУ здійснили удар по місцю зберігання оперативно-тактичних ракетних комплексів "Іскандер" на тимчасово окупованій території Криму..

15
13
12 11
...
1