USAID та ЮНІСЕФ надали Україні обладнання ультра низьких температур для зберігання вакцин проти COVID-19

25 ГРУДНЯ 2021 08:21

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) доставив в Україну 14 морозильних камер для зберігання вакцин Pfizer за ультра низьких температур.

Морозильні камери можуть одночасного зберігати близько 3 млн доз вакцин за ультранизьких температур до -86°C. 

Повідомляє TrueUA, з посиланням на МОЗ.

10 морозильних камер встановлять на національному  складі ДП "УкрМедПостач" Міністерства охорони здоров'я України у Києві. Чотири вирушать до Харкова, Дніпра, Львова та Одеси і забезпечуватимуть збереження вакцин для цих і сусідніх областей.

«Наша ціль – максимальний захист українців від коронавірусної хвороби. Вакцинація залишається і надалі найдієвішим способом захисту від тяжкого перебігу COVID-19. Ми робимо все можливе, щоб вакцини були у вільному доступі для кожного, хто бажає щепитися. Надходження морозильних камер для зберігання вакцин посилить нашу спроможність протистояти пандемії» - зауважив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Те, що сьогодні в Україну прибула нова партія американської державної допомоги у протидії COVID-19, показує ще один шлях подальшої підтримки України з боку США у загальносвітовій боротьбі з пандемією – у співпраці з МОЗ, ЮНІСЕФ і ВООЗ.  Ці 14 нових морозильних камер ультранизької температури підвищать здатність української сторони безпечно зберігати вакцини, які рятують людські життя, та є продовженням нашої допомоги, що надається через ЮНІСЕФ та має на меті забезпечити холодильним обладнанням понад 3100 пунктів вакцинації», - зауважив директор Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп.

«ЮНІСЕФ продовжує підтримувати Україну в оновленні холодового ланцюга, щоб збільшити спроможність щодо зберігання вакцин від COVID-19. Ми вдячні USAID, які роблять цей дуже важливий прогрес можливим. Допомога з морозильниками ультранизьких температур тим більше актуальна, що Україна очікує великі поставки мРНК вакцин наприкінці 2021-протягом 2022 року. Зберігання вакцин за необхідних температурних умов гарантує, що вони не втратять своєї ефективності і забезпечать людям в Україні найкращий захист від COVID-19. Вкотре хочу поквапити всіх, хто ще вакцинувався - зробіть це якнайшвидше», - сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

На сьогодні USAID вже виділив близько 10 мільйонів доларів на підтримку вакцинації в Україні та передав майже 2,2 мільйона вакцин від COVID-19 Україні безпосередньо в рамках COVAX. Кошти, виділені USAID, також спрямовані на підтримку комунікації вакцинації від COVID, залучення громад задля збільшення прихильності до вакцинації, та надання технічної допомоги і навчання відповідного персоналу щодо коректного консультування щодо вакцинації, логістики та  зберігання вакцин. 

Загалом з початку COVID-19 в Україні, USAID надав допомогу у відповіді на пандемію на загальну суму понад 50 мільйонів доларів США.

Фото з мережі інтернет.

Також читайте: З'явились знімки, які показують, що Росія нарощує чисельність військ біля кордонів України

Суспільство, 25.12.2021 08:21