Українська цибуля вже заявила про себе на міжнародному ринку. 2021 року імпортна цибуля складала лише 2% європейського ринку, але вже 2022-2023 років її частка зросла до 13%. Минулого року теж спостерігався значний попит на українську цибулю.
Про це повідомили аналітики проекту EastFruit із посиланням на менеджера з управління товариства з обмеженою відповідальністю "БАСФ" Володимира Воєводіна.
За його інформацією, основними ринками збуту залишаються Румунія, Болгарія, Австрія та Чорногорія. Нещодавно відновилися постачання до Молдови.
Воєводін додав, що з’явилися також нові можливості у Великій Британії. Це відкриває шлях для розширення експорту поза Євросоюзом.
"Українська цибуля традиційно має суттєву цінову перевагу. Зараз гуртові ціни на рівні близько 31 цента США за кілограм. Це один із найнижчих показників в історії", — пояснив він.
Для порівняння він констатував, що в сусідній Польщі ціни в середньому на 40% вищі. Відмінність у цінах між Україною та Нідерландами — найбільшим експортером цибулі в ЄС — сягає майже двозначної величини.
"Така різниця створює хороші умови для збільшення експорту", — наголосив менеджер з управління товариства з обмеженою відповідальністю "БАСФ".
При цьому Володимир Воєводін зауважив, що вітчизняне виробництво цибулі останніми роками становило близько одного мільйона тонн на рік.
"Однак урожайність у великих агропідприємствах майже вдвічі перевищує показники малих господарств, що пояснюється додатковими або збільшеними інвестиціями у якісний посівний матеріал та засоби захисту", — підсумував Воєводін.
Нагадаємо, що на початку березня різко знизилися ціни на цибулю. Головна причина — фермери почали масово розпродувати наявні запаси продукту.