Сполучені Штати Америки заборонили Україні завдавати ударів по території Російської Федерації далекобійними ракетами ATACMS. На інші види озброєння такі обмеження відсутні.
Про це повідомляє The Wall Street Journal.
За даними видання, нова політика США дозволить українській армії використовувати артилерію і запускати ракети малої дальності з пускових установок HIMARS по командних пунктах, складах зброї та інших об'єктах на території РФ, які використовуються ворожими військами для здійснення нападу на північному сході України та, зокрема, на Харків.
Водночас ця політика не дає Києву можливості використовувати далекобійні ракети класу "земля-земля" ATACMS на території Російської Федерації.
The Wall Street Journal також зазначає, що вузька географічна сфера застосування є спробою Білого дому допомогти Україні краще захиститися від не припинюваного наступу РФ, що обмежить ризик переростання конфлікту в Україні у пряме зіткнення між Москвою та Вашингтоном.
Раніше прес-секретар президента Володимира Зеленського Сергій Никифоров заявив, що Україна отримала від Сполучених Штатів дозвіл на використання американської зброї для ударів по території Росії.
Зауважимо, раніше американський чиновник у коментарі The Washington Post заявляв, що Сполучені Штати Америки дозволяють Україні використовувати передані ними системи протиповітряної оборони на території країни-агресорки Росії.
Він наголосив, що на сьогодні у цьому питанні для України з боку Сполучених Штатів немає жодних обмежень. Проте американські ППО на території Росії українські бійці можуть застосовувати тільки тоді, коли є загроза з боку агресора.
Нагадаємо, радник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Юрій Сак заявив в інтервʼю Bloomberg, що Україна вже використовувала надані Великою Британією далекобійні ракети Storm Shadow. Їх застосовували для ударів по об'єктах на території Росії.
Своєю чергою президент Володимир Зеленський наголосив, що рішення США щодо використання переданої зброї — це крок вперед, а для Києва можливість захистити людей, які живуть на прикордонних територіях.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими