1 096 день війни
Особовий склад
867 180
Танки
10 168
Артилерія
23 582
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 081
Крилаті ракети
3 064
Гелікоптери
331
БпЛА
26 428
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,56
41,33
43,52
43,3
Америка ніколи не бачила Україну в НАТО, — Зеленський
Фото: Офіс президента

Америка ніколи не бачила Україну в НАТО, — Зеленський

Сполучені Штати Америки ніколи не бачили Україну повноправним членом Північноатлантичного альянсу. Проте це не означає, що наша держава не вступить до НАТО.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час виступу на Мюнхенській конференції. Зокрема, очільник держави пригадав свій перший дзвінок до екс-президента США Джо Байдена. Тоді, за словами гаранта, Байден чітко відповів, що не бачить нашу державу членом НАТО.

"Під час мого першого дзвінка з Президентом Байденом, я спитав, чи ми будемо в НАТО. Він сказав, ні. Я сказав: подивимося", — розповів Зеленський.

Відтак, очільник держави зауважив, що Америка ніколи не бачила нашу державу в Альянсі. І це питання залежить не лише від лідерів США, а й від американської політики.

"Вони тільки казали це, але насправді ніколи не хотіли нашого вступу в НАТО. Це правда. Я не кажу про народ, є і багато конгресменів, це правда. Але на рівні лідерів країни, Президента, я ніколи не чув під час своєї каденції, що ми будемо в НАТО, ніколи... Це не питання до Президента Трампа. Це питання політики Сполучених Штатів чи Білого дому, що Україна не в НАТО, але це не означає, що цього не можна змінити. Бо ж зараз ми бачимо, що НАТО в Європі складається із сильних солдатів, які переважно є в Україні", — зауважив президент.

Нагадаємо, 12 лютого міністр оборони Сполучених Штатів Америки Піт Хегсет на засіданні формату "Рамштайн" у Брюсселі заявив, що наразі повернення кордонів України до тих, які існували до 2014 року, а також вступ Києва до Північноатлантичного альянсу — є нереалістичною метою. З цим пізніше погодився президент США Дональд Трамп.

Водночас у НАТО заявили, що, попри заяви очільника Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки Піта Хегсета, майбутнє членство України у Північноатлантичному альянсі не можна виключати. Зокрема, голова Пентагона, ймовірно, мав на увазі те, що питання євроатлантичної інтеграції України не буде частиною перемовин Києва, Вашингтона та Москви.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама