Підтримати проект
Фото: NOS.nl
Беруть на роботу без зарплати: понад 200 українців стали жертвами трудової експлуатації в Нідерландах
22 БЕРЕЗНЯ 2023 16:02
Мирослав Новосад
Редактор стрічки новин

У Нідерландах до організації FairWork звернулися 212 українських біженців, які стали жертвами трудової експлуатації. Найбільше скарг було на невиплату заробітної плати.

Про це повідомляє місцеве видання NOS.nl.

Вказується, що 212 українців, які опинилися в Нідерландах через війну в рідній країні, скаржилися на невиплату заробітної плати, на необхідність платити посереднику, а також на примусову реєстрацію в Торгово-промисловій палаті. У 69 випадках була загроза торгівлі людьми.

"Часто українців вербують через соціальні мережі, обіцяючи, що з документами розберуться. Місяць вони працюють безкоштовно, а потім виявляється, що з документами не все гаразд і їм не платять Треба бути обережним коли вказують, що шукають сильних чоловіків, красивих дівчат. Це завжди є сигналом чогось небезпечного. Також треба бути обережними, коли вказується мінімальна зарплата, мінімальна ставка за годину, без контракту. Власне без контракту починати будь-яку роботу небезпечно, бо все, що сказано усно, цього не достатньо", — наголосила керівник Українського дому в Роттердамі Оксана Савчук.

Українці стали частими жертвами, бо не знають мови, місцевих законів, розгублені через війну.

Нагадаємо, українські біженці можуть отримати місця на безплатний рейс із Варшави до Великої Британії. Під час поїздки учасників забезпечать харчуванням.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 22.03.2023 16:02