Радники обраного президента Дональда Трампа розробляють широкомасштабну стратегію санкцій, щоб сприяти досягненню дипломатичної угоди між Росією та Україною в найближчі місяці, одночасно чинячи тиск на Іран та Венесуелу.
Про це повідомили джерела, знайомі із ситуацією, пише Bloomberg.
Адміністрація Байдена, яка припиняє роботу в п'ятницю, ввела найруйнівніші санкції проти торгівлі російською нафтою, які коли-небудь застосовував будь-який західний режим. Цей крок створив відкрите питання про те, як Трамп ставиться до цих заходів, враховуючи його прихильність до швидкого припинення війни в Україні. Команда Трампа розглядає два основні підходи. Один набір політичних рекомендацій — якщо нова адміністрація вважає, що розв'язання війни в Україні вже близьке — містить деякі сумлінні заходи на користь санкціонованих російських виробників нафти, які могли б допомогти укласти мирну угоду, заявили люди, які попросили їх не називати, оскільки обговорення є приватними. Другий варіант ґрунтуватиметься на санкціях, ще більше посилюючи тиск для збільшення важелів, сказали вони.
Підхід, який зрештою обере Трамп, має вирішальне значення для світового ринку нафти. Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли майже на п’ять доларів за барель із моменту оголошення заходів Байдена. Деякі аналітики очікують на подальше зростання, що призведе до зростання цін на паливо по всьому світу.
Плани команди Трампа перебувають на ранніх стадіях і зрештою залежать від обраного президента, кажуть поінформовані люди. Минулого тижня Трамп сказав, що готується зустріч із президентом Росії Володимиром Путіним, що підвищує ймовірність можливих переговорів у найближчому майбутньому щодо припинення війни. Обговорення стратегії включають деяких із кандидатів до кабінету Трампа, а також колишніх чиновників щодо санкцій у його першій адміністрації. Також опитуються кілька консервативно налаштованих аналітичних центрів.
Перехідна команда ще не оголосила про вибір Трампа на деякі ключові посади, пов’язані з економічним управлінням державою. Серед нерозв'язаних питань — чи залишаться Бред Сміт та Андреа Гакі, два ветерани Міністерства фінансів США, на керівних посадах. Радники Трампа зрештою боротимуться з тим самим питанням, що й адміністрація Байдена — як уникнути великих збоїв постачання та цін на нафтовому ринку в той час, коли Вашингтон ввів великі санкції проти трьох найбільших світових виробників.
Ще одна проблема: калібрування правильного балансу між використанням інструментів економічної війни та бажанням зберегти статус долара як світової резервної валюти.
Нагадаємо, 16 січня Володимир Зеленський заявив, що новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп дуже хоче завершити війну цього року. І він має можливість тиснути на кремлівського диктатора Володимира Путіна задля досягнення справедливого миру.