У четвер, 23 травня, Бразилія та Китай озвучили спільну заяву щодо війни між Росією та Україною. Вони виступають за політичні переговори для досягнення миру та наполягають, аби в них обов’язково брала участь Росія.
Про це повідомив CNN Brasil. Журналісти зазначили, що головний радник президента Бразилії Селсо Аморім зустрівся 23 травня у Пекіні з міністром закордонних справ Китаю Ван Ї.
Під час зустрічі вони обговорили "кризу" в Україні та можливості деескалації ситуації навколо російсько-української війни.
Серед спільних домовленостей, на які посилаються Китай і Бразилія, є те, що вони "підтримують міжнародну мирну конференцію, яку визнають як Росія, так і Україна, за рівноправної участі всіх відповідних сторін, на додаток до справедливого обговорення всіх планів миру".
За словами прес-служби Аморіма, Бразилія та Китай тепер "повинні залучити дружні країни до організації зустрічі".
Інші "спільні домовленості" багато в чому відтворюють те, що китайська дипломатія захищала на зустрічах свого спеціального представника на переговорах, присвячених війні в Україні. Наприклад, відмова від використання зброї масового ураження та атак на АЕС.
Зокрема, Бразилія та Китай у спільному комюніке вважають, що для деескалації конфлікту необхідно дотримуватися трьох принципів:
Китай і Бразилія також виступають за уникнення "поділу світу на ізольовані політичні чи економічні групи". Це є, як зазначається в документі, частиною зусиль Китаю та Бразилії, щоби запобігти новій холодній війні.
У заяві обидві країни закликають до "зміцнення міжнародної співпраці" в таких секторах, як енергетика, торгівля та продовольча безпека. Також "безпека критично важливої інфраструктури, включаючи трубопроводи та підводні оптичні кабелі, щоби захистити стабільність глобальних промислових і постачальних ланцюгів".
Нагадаємо, що президент Бразилії Луїз Інасіо Лула да Сілва відмовився брати участь у Глобальному саміті щодо української "Формули миру", який відбуватиметься 15 та 16 червня у Швейцарії.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими