1 150 день війни
Особовий склад
938 970
Танки
10 662
Артилерія
26 530
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 136
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
33 065
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Бронювання від мобілізації відновлено, але є умова: рішення Кабміну
Фото ілюстративне зі соцмереж

Бронювання від мобілізації відновлено, але є умова: рішення Кабміну

Бронювання від мобілізації в Україні відновили. Це має забезпечити стабільну роботу стратегічно важливих галузей економіки. Однак є певні умови, за яких подовжити відстрочку зможуть не всі.

Про це повідомив "Урядовий портал".

"Працівники, які отримали статус заброньованих до 31 травня 2024 року, зможуть безперешкодно подовжити термін бронювання на аналогічний термін. Таке протокольне рішення за пропозицією першого заступника міністра оборони погоджено на засіданні уряду 25 жовтня", — йдеться в повідомленні.

На думку урядовців, це забезпечить стабільну роботу стратегічно важливих галузей економіки, в тому числі тих, які працюють на оборону.

Водночас аудит рішень про присвоєння статусу критично важливих підприємств, які ухвалили за останні чотири місяці, триватиме до 15 листопада. У Кабміні пояснили причину аудиту — аномальне зростання кількості критично важливих підприємств та кількості заброньованих працівників. Це зроблено в інтересах посилення обороноздатності держави та для недопущення зловживань.

"За результатом аудиту відповідальні міністерства визначать, чи мали місце недобросовісні дії та чи носять вони потенційно корупційний характер. На основі цих даних уряд оновить критерії бронювання та скоригує їх так, щоби механізм працював і на користь нашої безпеки й оборони, й на користь нашої економіки", — пояснили в "Урядовому порталі".

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський висловив зауваження щодо економічного бронювання, запровадження якого розглядають уже тривалий час. Гарант наголосив, що все має бути "справедливо", проте наразі "знайти баланс складно".

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама