Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер 15 березня на віртуальній зустрічі "коаліції охочих" докладно виклав плани відправлення західних миротворчих сил чисельністю понад 10 тисяч військовослужбовців в Україну.
Про це повідомляє The Times.
Як зазначає видання, два мінні тральники, які були передані з Королівського флоту до складу флоту України минулого року, також беруть участь у навчаннях, готових до відправлення до Чорного моря у разі припинення вогню. Вони не змогли увійти під час війни, оскільки протока Босфор була закрита.
Високопоставлені джерела в уряді повідомили, що прем'єр-міністр Стармер заручився підтримкою значно більшої кількості країн, ніж ті три, які спочатку запропонували надати наземні війська, хоча основна частина сил, швидше за все, буде надана Великою Британією і Францією.
"Справи йдуть досить швидко", — сказало високопоставлене урядове джерело, відмовившись надати більш конкретну інформацію про те, хто і що внесе, оскільки це може "допомогти Росії". Але джерело додало: "Це буде значна сила зі значною кількістю країн, що надають війська, і набагато більшою групою, яка вноситиме внесок іншими способами".
Близько 35 країн погодилися постачати зброю, матеріально-технічну та розвідувальну підтримку місії, яку називають силою розтяжки. У разі припинення вогню між Росією та Україною це втримає Володимира Путіна від початку нового вторгнення. Після вчорашньої телефонної конференції за участю 29 лідерів Кір Стармер оголосив, що цього тижня в Лондоні зустрінуться військові лідери з усього світу, оскільки плани створення багатонаціональних миротворчих сил переходять в "оперативну фазу".
У четвер міністр оборони Джон Гілі зустрінеться з військовими начальниками у постійному об'єднаному штабі — британському тривидовому штабі в Нортвуді, на північному заході Лондона, де плануються та контролюються усі закордонні військові операції.
Високопоставлений чиновник назвав швидкість, з якою формувалися миротворчі сили, "безпрецедентною" і сказав, що це свідчить про те, що англо-французькі відносини досягли піку з моменту спільної військової інтервенції двох країн у Лівії у 2011 році, яка була спрямована на те, щоб зупинити винищення мирного населення силами полковника Каддафі.
Раніше повідомлялось, що країни Європи допомагають Україні отримати безпекові гарантії та найкращі умови для перемовин. Президент Франції Еммануель Макрон озвучив чотири основні гарантії безпеки, які сприятимуть встановленню в Україні тривалому миру.
Як відомо, Сполучені Штати вимагають негайного перемир’я та чинять значний тиск на президента України Володимира Зеленського, який 11 березня погодився на 30-денне припинення бойових дій. Але президент Росії Володимир Путін говорив про "важливі питання", які необхідно вирішити, перш ніж можна буде погодити будь-яке припинення вогню.
Нещодавно президент Франції Еммануель Макрон закликав Москву "чітко відповісти" щодо можливості припинення вогню в Україні, заявивши, що "Росія не справляє враження, що щиро хоче миру".
Нагадаємо, 6 березня міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров заявив, що ядерна риторика президента Франції Еммануеля Макрона — це загроза для Росії. У Москві вважають офіційний Париж "аж надто агресивним".
Своєю чергою глава британського уряду Кір Стармер заявив, що російський диктатор Володимир Путін зацікавлений у затягуванні мирних переговорів щодо війни в Україні. Водночас очільнику Кремля "рано чи пізно" таки доведеться сісти за стіл переговорів.
Також 14 березня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Росія повинна погодитися на 30-денне перемир'я з Україною. При цьому не варто затягувати війну, яка вже принесла стільки жертв. Звірства росіян мають припинитися.