Фото:Freepic

Церковне свято 22 січня: які традиції у Тимофіїв день

У понеділок, 22 січня, за новим церковним календарем у православній церкві відзначають день пам'яті святого Тимофія. Він був улюбленим учнем апостола Павла.

TrueUA розповідає детальніше про це церковне свято.

Що відомо про святого Тимофія

Про життя святого Тимофія відомо небагато. Його батько був язичником і вороже ставився до християн. Віру в Бога апостол отримав від своєї матері. В юні роки він став свідком чудесного зцілення апостола Павла, котрий осліп від невіри в Христа і повернув здатність бачити, виконавши наказ Бога. Після цього він став учнем Павла. Згодом він поставив його дияконом, а потім єпископом в Ефесі. У 97 році Тимофій відкрито виступив проти язичників, які відзначали своє свято. Ідолопоклонники побили та замучили апостола до смерті.

Фото: inlviv.in.ua

Фото: inlviv.in.ua

За велінням римського імператора Констанція II в IV столітті мощі святого Тимофія були перенесені до Константинополя. Їх розмістили в храмі святих апостолів поруч з мощами Андрія Первозванного і євангеліста Луки.

Що можна робити у Тимофіїв день

  • Цього дня наші предки перевіряли засіки — було важливо, щоб корму, зерна та овочів для худоби вистачило до нового врожаю. Якщо раптом виявляли, що запасів мало, то намагалися економити.
  • Селяни у цей день розпочинають готувалися до польових весняних робіт.
  • Бджолярі 22 січня утеплюють вулики, щоб бджоли не замерзли.
  •  У Тимофіїв день лікували грижу і болі в спині — вважалося, що вони швидко проходять.

Чи обов'язково дотримуватися новоюліанського календаря

Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря буде не обов'язковим для всіх, тобто примусово його нав'язувати нікому не будуть. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем, який діє сьогодні, вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.

Нагадаємо, раніше ми публікували усі головні церковні свята, які припадають на січень 2024 року. У перший місяць Нового року українці будуть святкувати День Трьох святих: Василя Великого, Григорія Богослова, Івана Золотоустого.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими
Lifestyle, 22.01.2024 06:13