Фото: Денис Шмигаль / Telegram

Частині українців додатково нарахують до 21 000 грн субсидій: хто отримає виплату

Частина українців зможе додатково отримати до 21 тисячі гривень субсидій. До того ж обсяги субсидій на нинішній опалювальний період будуть не меншими за тогорічні.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

"Люди, які опалюють житло дровами, вугіллям, іншим твердим паливом, отримають додаткову виплату — до 21 тисячі гривень. Ця програма охопить орієнтовно 500 тисяч українських родин", — наголосив Шмигаль.

Очільник уряду також зауважив, що протягом жовтня українцям уже нараховано 1,4 мільярда гривень житлових субсидій та пільг. Загалом за 10 місяців цього року — близько 29,6 мільярда грн було нараховано й виплачено українцям.

"Діє спрощений порядок оформлення субсидій, працює автоматичне перепризначення для тих, хто отримував субсидію протягом неопалювального сезону", — зауважив прем'єр.

Він також додав, що уряд і надалі виконуватиме свої зобов'язання щодо пенсій. Так, у жовтні держава виплатила пенсій на суму 65 мільярда гривень.

Як оформити субсидію?

Оформити житлову субсидію може:

  • одна з осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні;
  • людина, яка орендує житло на підставі договору оренди;
  • внутрішньо переміщена особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні, навіть без укладення договору оренди. 
  • неповнолітня дитина, яка залишилася без батьківської опіки або недієздатна особа працездатного віку, над якою встановлено опіку (за заявою опікуна чи піклувальника);
  • індивідуальний забудовник, якщо будинок не прийнятий в експлуатацію, але плата за житлово-комунальні послуги вже нараховується. 

Подати документи на призначення житлової субсидії до територіального органу Пенсійного фонду України можна кількома способами:

  • особисто, звернувшись до сервісного центру Пенсійного фонду України;
  • поштою на адресу територіального органу Фонду;
  • онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України чи мобільний застосунок "Пенсійний фонд".

Також документи на призначення субсидії можна подавати через уповноважених посадових осіб територіальних громад, центри надання адміністративних послуг та через портал "Дія".

Для призначення житлової субсидії надаються: заява та декларація (за встановленими формами). Залежно від обставин можуть надаватись інші документи: договір оренди житла, копія договору про реструктуризацію заборгованості, довідка внутрішньо переміщеної особи, письмове пояснення щодо наявності доходів тощо.

Нагадаємо, раніше у ПФУ розповіли, як дізнатись розмір житлової субсидії. Детальніше — у нашому матеріалі.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 29.10.2024 18:54