В Україні не передбачено бронювання для журналістів, адже в нашій державі немає потужного мобілізаційного ресурсу, щоб розглядати інформаційний фронт як окремий напрямок боротьби.
Таку заяву зробив голова Комітету зі свободи слова Верховної ради Ярослав Юрчишин, пише "РБК-Україна".
Він наголосив, що саме бронювання існує в інших важливих галузях, тобто до 50% робітників певних підприємств чи відомств можуть бути заброньовані. Але говорити про саме бронювання журналістів не доводиться з багатьох причин.
Юрчишин також підкреслив, що в Україні немає такого потужного мобілізаційного ресурсу. У цьому напрямку не варто брати приклад з Росії, де всі федеральні канали забронювали журналістів.
"В нас не розглядається інформаційний напрямок як окремий напрямок боротьби. Інформаційний фронт як такий існує, але ми його ігноруємо. Ми сподіваємося на свідомість наших медіа", — сказав голова Комітету зі свободи слова Верховної Ради.
За словами Юрчишина, є розуміння, "що мобілізація працівників медіа — це величезний козир, бо найкращі прес-офіцери — це вихідці з медіа".
"І звісно вони набагато краще працюють з журналістами, і розуміють, що показувати, як показувати, що журналіст нам не ворог, а людина, яка прийде, покаже ваш напрямок, а потім на цей напрямок приїде додаткова амуніція, зброя і волонтерська допомога", — додав він.
Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив нещодавно, що після перегляду внутрішніх ресурсів і уточнення бойового складу Збройних сил України озвучена цифра про потребу в 500 тисяч мобілізованих стала неактуальною. Її суттєво зменшили.
Своєю чергою член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив, що головною метою нового законопроекту про мобілізацію є удосконалення процесу військового обліку. Всі військовозобов'язані громадяни України віком від 18 до 60 років мають перебувати в ньому.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими