Подання російським диктатором Володимиром Путіним своєї війни в Україні як боротьби Росії проти Заходу, а не України — вказує на те, що він не має наміру сумлінно вести переговори з Україною та висуває інформаційні умови, спрямовані на те, щоб переконати Захід зрадити Україну через переговори.
Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
За даними аналітиків, Путін, ймовірно, навмисно і хибно представляє Україну як бездіяльного пішака у конфлікті між Росією та Заходом, щоб замаскувати свої експансіоністські та максималістські цілі щодо встановлення повного ефективного російського контролю над Україною. В обговоренні Путіним переговорів 1 січня йдеться про його намір вести переговори виключно із Заходом про майбутнє України у російській сфері впливу та лише про відмову Заходу від України. Це не означає, що Путін зацікавлений у переговорах з Україною як із незалежним гравцем.
Раніше Путін дотримувався аналогічної лінії, висунувши у грудні 2021 року два ультиматуми Сполученим Штатам та НАТО, які були покликані змусити Захід визнати сферу впливу Росії у Східній Європі шляхом відмови від найважливіших елементів суверенітету України в ім'я деескалації конфлікту між Заходом та Росією, який розпалював Путін. Будь-яке зобов'язання Заходу вести переговори про майбутнє України в обхід України сигналізуватиме Росії про те, що вона може нав'язати свою волю країнам, які, на її думку, перебувають у сфері її впливу — навіть країнам за межами України й, можливо, включно з Фінляндією та Молдовою, щодо яких різні російські гравці почали задавати інформаційні умови для майбутніх кампаній.
Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський прокоментував обговорення у деяких країнах світу щодо можливого настання часу для початку перемовин із Росією та диктатором Володимиром Путіним з приводу врегулювання війни. Очільник Української держави наголосив, що це не може бути моментом дискусії й натякнув, що проявлення слабкості спонукатиме російського терориста до поширення агресії на інші країни, зокрема Європи, до чого варто бути готовими.