Отримання Україною далекобійних ракет Taurus дозволить швидше закінчити війну. Водночас такий крок не призведе до ескалації конфлікту.
Таку заяву зробив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю Bild. Очільник МЗС відкинув занепокоєння німецького уряду, що передача далекобійних ракет нібито призведе до ескалації.
"По-перше, тому що інші партнери вже поставили ракети з подібною дальністю. По-друге, жодне попереднє рішення Німеччини постачати Україні новий тип зброї не призвело до ескалації. Навпаки, німецьке озброєння вже врятувало багато українських життів", — наголосив Кулеба.
Він також зауважив, що побоювання про те, що Україна може застосувати ракети Taurus проти цілей на території РФ, є "необґрунтованими".
"Ми використовуватимемо ракети тільки в межах наших кордонів, щоб звільнити те, що по праву належить нам відповідно до Статуту ООН та міжнародного права", — додав Кулеба.
Україна офіційно запросила у Німеччини цей тип далекобійних ракет, однак там відхилили запит. Водночас ЗМІ повідомляли, що країна все ж може передати цей тип зброї, однак Олаф Шольц хоче внести технічні модифікації в ракети, щоб унеможливити удари Збройних сил України по території Росії, але це не стосується території окупованого Криму.
Тим часом у Бундестазі продовжують критикувати Шольца через відмову надати Україні далекобійні ракети. Так, голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман наголосила днями, що ракети Україні "потрібні терміново", а Шольц і його канцелярія "намагаються не дати цій темі старт".
Авіаційна крилата ракета Taurus KEPD 350 великої дальності призначена для високоточного ураження захищених цілей противника на дальності до 500 км. Ракета важить 1 400 кг, її довжина — п'ять метрів.
Фото: ipress.ua
Базова модель ракети Taurus оснащена тандемною бетонобійною бойовою частиною типу MEPHISTO. Лідируючий заряд бойової частини — кумулятивний, основний заряд — фугасний, він розміщений у високоміцному корпусі, форма якого оптимізована для пробивання бетону та важких порід ґрунту. Вага фугасного заряду разом з корпусом становить 400 кілограмів, загальна вага бойової частини — 480 кілограмів. Система підриву бойової частини може програмуватися на повітряний чи підземний підрив. У разі повітряного підриву обидва заряди підриваються одночасно.
Нагадаємо, 9 серпня Німеччина передала новий пакет військової допомоги Україні. До нього увійшли два зенітно-ракетних комплекси Patriot та розвідувальні дрони.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими