Зв'язку між переговорами щодо обміну увʼязнених із Росією та війною в Україні фактично немає. Принаймні в Білому домі не бачать, як це може бути взаємопов’язано.
Про це заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван під час брифінгу.
"Ми не бачимо зв’язку між переговорами щодо заручників або переговорами щодо утримуваних осіб і будь-якою потенційною дипломатією щодо війни в Україні. Ми вважаємо, що вони діють на різних напрямках", — сказав він.
Радник зазначив, що один із них стосується практичного питання створення цього обміну, а інший — "це набагато складніше питання, коли українці будуть лідирувати".
"І США тісно консультуватимуться з усіма нашими союзниками, щоби підтримати українців, коли вони будуть готові виступити вперед і залучитися до такого роду дипломатії", — додав Салліван.
Загалом у четвер, 1 серпня, обміняли 26 осіб, які перебували у в'язницях семи різних країн: США, Німеччини, Польщі, Словенії, Норвегії, Росії та Білорусі. У рамках операції 10 заручників, у тому числі двоє дітей, були передані до Росії, 13 — до Німеччини та троє заручників до США.
Серед людей, яких обміняли:
Цією операцією обміну між сімома різними країнами в Анкарі керував Массачусетський технологічний інститут (MİT) з самого початку переговорного процесу до останнього моменту, коли обміни були здійснені.
Через велику кількість заручників, які підлягали обміну, всі люди були виведені з літаків під наглядом співробітників MİT і переведені в безпечні зони. В аеропорту представники всіх сторін підписали договір про обмін та задокументували стан здоров'я кожного учасника.
Нагадаємо, що великий обмін ув’язненими, який відбувся в четвер, 1 серпня, став наслідком тривалих переговорів між Заходом і Росією. Усе розпочалося понад два роки тому, ще до затримання журналіста Евана Гершковича.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими