Розгортання ракет "Орєшнік" у Білорусі суттєво не збільшує ризиків удару балістичними ракетами середньої дальності по Україні чи державах Північноатлантичного альянсу.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Як зауважили фахівці, 6 грудня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко публічно закликав російського диктатора Володимира Путіна розмістити в Білорусі балістичні ракети "Орєшнік", але за умови, що білоруське військово-політичне керівництво визначить цілі "Орєшнік", якщо ракета коли-небудь запуститься з території Білорусі.
В Інституті зауважили, що Лукашенко публічно вимагав, щоб Мінськ мав право вирішувати, як використовувати ракети "Орєшнік", ймовірно, намагаючись зберегти суверенітет Білорусі в Союзній державі та підтримати свою переговорну позицію проти подальшої інтеграції в Союзну державу.
"Лукашенко тривалий час намагався конкурувати з Кремлем, щоб визначити, чи зможе Білорусь встановити контроль над російськими військовими активами, такими як передові системи протиповітряної оборони С-400, розміщені в Білорусі. Державний секретар Ради безпеки Білорусі Олександр Вольфович так само безпідставно стверджував, що тільки Лукашенко може віддати наказ про застосування російської тактичної ядерної зброї, розміщеної в Білорусі",-- зазначили експерти.
Натомість, Путін вкотре спробував похизуватися ракетою "Орєшнік" і російськими ракетними можливостями під час засідання Вищої Держради Союзу.
"ISW продовжує оцінювати, що постійне хизування Кремлем ракетою "Орєшнік" навряд чи передвіщає розвиток особливо нових російських можливостей глибокого удару. Розміщення Росією ракет "Орєшнік" у Білорусі суттєво не змінює загрози для України чи НАТО, враховуючи, що російські військові вже давно мають ядерну зброю в материковій частині Росії та в Калінінградському анклаві, здатну вражати цілі в Україні та НАТО", -- запевнили аналітики.
Нагадаємо, військовий аналітик і колишній командувач Сухопутних військ США в Європі Бен Годжес заявив, що для Росії немає жодної вигоди від використання ядерної зброї. Єдине, чого хоче Кремль, — переконати всіх, що росіяни можуть це зробити. Вони бачать, як ця загроза лякає людей.