1 186 день війни
Особовий склад
979 830
Танки
10 852
Артилерія
28 201
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 169
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
336
БпЛА
37 177
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Чому Росія дедалі частіше б'є по українських готелях: дослідження
Удар по готелю у Краматорську 8 вересня 2024 року. Фото: ДСНС

Чому Росія дедалі частіше б'є по українських готелях: дослідження

Війська країни-агресорки періодично завдають ударів по українських готелях. Головна мета ворога — залякування журналістів.

Про це свідчать дані дослідження Truth Hounds і організації "Репортери без кордонів". Зазначається, що від початку повномасштабного вторгнення російські війська щонайменше 31 раз атакували готелі в Україні. Внаслідок цих обстрілів постраждали щонайменше 25 медійників.

Так, з 2022 до 2025 року кількість російських ударів по готелях на підконтрольних Україні територіях суттєво зросла. Зокрема, у 2022 році таких атак було вісім, а от у 2024 році їх кількість вже зросла до 14, з яких переважна більшість — після серпня. Натомість за перші два місяці 2025 року зафіксовано вже чотири атаки на готелі. Загалом під ударами опинилися щонайменше 25 готелів.

За даними дослідників, більшість атак відбулися близько до зони активних бойових дій, зокрема в Харкові, Донецьку, Одесі та Дніпрі. 23 атаки були здійснені вночі, між 20:00 та 08:00, у найбільш завантажений для готелів час. Як вважають дослідники, голова мета таких ударів ворога — залякування журналістів, щоб зменшити висвітлення у ЗМІ воєнних злочинів Росії в Україні.

Як зауважили аналітики, російські атаки на готелі все ж позначилися на роботі журналістів. Зокрема:

  • з 2023 року 64% українських журналістів та 43% іноземних кореспондентів уникають зупинятися в готелях поблизу лінії фронту;
  • 13% усіх опитаних журналістів були змушені скоротити або призупинити свою роботу в цих регіонах;
  • 64% українських та міжнародних журналістів мають логістичні складнощі у своїх відрядженнях і постають перед труднощами доступу до безпечного житла;
  • 44% журналістів страждають від стресу або психологічних травм унаслідок атак на готелі.

"Обираючи ціль, терористична група розраховує на символічну цінність, яка в цьому контексті випливає з того, що основними гостями готелів зазвичай є іноземні дипломати, бізнесмени, журналісти і так далі. І друга причина, важлива для терористичного угруповання при виборі мішенню готелів — це комунікаційний потенціал. Вони можуть бути впевнені, що повідомлення про обстріл пошириться по всьому світу через велику увагу іноземної аудиторії до цієї атаки", — наголосив керівник департаменту досліджень Truth Hounds Роман Коваль.

Крім того, під час дослідження його автори також зафіксували вісім випадків ударів по готелях на окупованих територіях, які завдали українські війська. Щонайменше в чотирьох з них підтверджено присутність російських військових, що, за нормами міжнародного права, робить ці об’єкти законними цілями.

Нагадаємо, раніше начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявляв, що країна-агресорка Росія модернізувала свої балістичні ракети. Тепер вони стали ще більш небезпечними. За словами посадовця, тепер системи Patriot, які здатні перехоплювати російську балістику, можуть спрацьовувати не так ефективно.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама