1 133 день війни
Особовий склад
916 770
Танки
10 505
Артилерія
25 552
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 462
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
Чому спроби Трампа зупинити війну між РФ та Україною провалюються: пояснення Financial Times
Колаж TrueUA

Чому спроби Трампа зупинити війну між РФ та Україною провалюються: пояснення Financial Times

Американський президент Дональд Трамп заявив, що процес мирного врегулювання війни в Україні триває "на повну силу" і сторони наближаються до укладення угоди. Однак, попри оптимізм американського президента, російський диктатор Володимир Путін відхилив його вимогу про повне припинення бойових дій.

Як повідомляє The Financial Times, російський диктатор погодився лише на обмежене перемир’я щодо ударів по енергетичній та критичній інфраструктурі.

Розмова між американським лідером та Путіним стала другою після повернення Трампа до влади та підкреслила труднощі, з якими він стикається у спробах реалізувати своє бачення швидкого миру в Україні. Видання зазначає, що під час передвиборчої кампанії Трамп неодноразово обіцяв припинити великі військові конфлікти, однак нинішня ситуація демонструє складність досягнення цієї мети.Діалог між президентом США та російським диктатором відбулася на тлі загострення інших міжнародних криз. 

"Лише за кілька годин до цього зазнала краху угода про припинення вогню в Газі, укладена між Ізраїлем і ХАМАС за посередництва союзників Трампа та чиновників з адміністрації Джо Байдена. Також США нещодавно завдали авіаударів по об'єктах хуситів у Ємені, що стало ще одним проявом зростання напруженості в регіоні", — зазначає FT. 

Політичний аналітик Аарон Девід Міллер із Фонду Карнегі зазначив, що у підході Трампа до міжнародних відносин є серйозна проблема. Він зауважив, що Дональд Трамп не зможе реалізувати своє уявлення про себе як про великого перемовника з похмурими реаліями цих конфліктів. Особистість, яка у світі Трампа відіграє таку центральну роль у всьому, не працює.

FT зазначає, що позиція Трампа щодо України дала Москві додаткові важелі впливу. В останні тижні він неодноразово критикував президента України Володимира Зеленського та намагався чинити тиск на Київ. Екс-радниця Білого дому Фіона Гілл, яка займалася питаннями Росії під час першого терміну Трампа, зазначила, що Путін нічим не поступився.

"Путіну вдалося зробити невелику поступку Трампу, не поступившись насправді нічим", — наголосила вона.

За словами Гілл, Кремль чітко дав зрозуміти, що не збирається відмовлятися від своїх основних вимог щодо припинення війни. Обіцянка Москви тимчасово припинити атаки на енергетичну інфраструктуру та працювати над угодою про морську безпеку в Чорному морі не є новим кроком, а лише поверненням до попередніх домовленостей.

Окрім цього, експерти відзначають, що наполягання Трампа на швидкому укладенні угоди могло підбадьорити російського диктатора. Директор Центру Карнегі Росія-Євразія в Берліні Олександр Габуєв зазначив, що Трамп зробив дуже мало для створення важелів впливу на Росію, але чинить великий тиск на Україну. Результат не повинен бути несподіваним. Своєю чергою, Трамп визнав, що переговори з російським диктатором є складними.

"Зараз у вас багато зброї, спрямованої один на одного. І припинення вогню, якщо не піти трохи далі, було б важким. Росія має перевагу, як ви знаєте", — зазначив він.

Втім, попри труднощі, прихильники американського лідера наполягають на тому, що він рухається у правильному напрямку. Колишній генерал Кіт Келлог, який наразі є спецпредставником з питань України, заявив, що Трамп доводить, що він "є президентом, який говорить те, що думає, і робить те, що говорить".

"Він доведе цю війну, яка триває вже понад три роки, до кінця", — зазначив Келлог.

The Financial Times зазначає, що окрім України, підхід Трампа до світових криз викликає занепокоєння і в інших регіонах. Наприклад, у Газі він спочатку проводив переговори з ХАМАС щодо перемир’я, але згодом різко змінив курс і підтримав військові удари Ізраїлю.

"Трамп більше стурбований тим, щоб відштовхнути наших союзників і партнерів, а це означає, що у нас буде менше впливу у світі. А якщо у нас менше впливу у світі, то ми не можемо укладати такі угоди, які він хотів би бачити", — зазначив неназваний екс-високопосадовець Держдепартаменту США.

Нагадаємо, раніше російський диктатор Володимир Путін зробив перші заяви після переговорів з президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом. Ключовими домовленостями стануть питання щодо обміну полоненими, а також взаємна відмова від ударів по енергетиці двох країн.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама