Збройні сили України проводять успішні контратаки в районі Бахмута. Саме тому російським військам може бути важко провести деблокування підрозділів ПВК "Вагнера"
Про це повідомляють аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
Євген Пригожин, який є засновником російської ПВК "Вагнера", заявив, що його найманці продовжують здавати позиції в місті Міноборони Російської Федерації та відходити з Бахмута. За словами Пригожина, Міноборони РФ активно перекидає регулярні частини своїх формувань на позиції "вагнерівців" у Бахмут, а ті проводять організований відхід із міста.
Також "кухар Путіна" повторив 26 травня, що до 1 червня Міноборони РФ нібито повністю візьме місто та його околиці під контроль. При цьому аналітики ISW не спостерігали візуальних підтверджень того, що регулярні російські сили займають позиції "вагнерівців" у самому Бахмуті або що найманці залишають місто.
Експерти ISW також вказали, що нещодавно бачили кадри, на яких нібито показані елементи 123-ї бригади "ДНРівців", яка, ймовірно, раніше дислокувалася під Сіверськом, що діє в районі Бахмута, і бойовики можуть замінити формування найманців.
Українські джерела переконані, що "вагнерівці" все ще присутні в Бахмуті, і що темпи наступальних операцій РФ навколо міста суттєво знижуються.
Заступник міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що регулярні частини Російської Федерації замінили частини "Вагнера" у передмісті Бахмута, ймовірно, маючи на увазі райони на флангах навколо міста. За її словами, ЗСУ, як і раніше, контролюють позиції на південно-західній околиці міста і що "вагнерівці" все ще присутні в самому Бахмуті.
Також українські джерела повідомляють, що темп російських наступальних операцій довкола Бахмута знизився після заявленого Росією нібито захоплення міста. У Генштабі ЗСУ повідомили, що 26 травня російські війська вели безрезультатні наступальні операції в районі Бахмута та у напрямку Предтечине (15 км на південний захід від міста).
Аналітики ISW зазначають, що продовження успішних обмежених контратак українських військових на флангах Бахмуту може ускладнити російську операцію щодо зміни "вагнерівців" у місті.
Російські блогери заявляли, що ЗСУ провели успішні контратаки в районі Оріхово-Василівки (11 км на північний захід від Бахмута) та Кліщіївки (7 км на південний захід від міста).
Популярний "військкор" стверджував, що українські контратаки в районі Оріхово-Василівки змусили частини ПВК "Ветерани" відступити на кілометр від позицій, що раніше займалися в цьому районі. Блогер розповідав, що українські сили захопили височини вздовж траси E40 (Бахмут — Слов'янськ) біля Оріхово-Василівки, і що в цьому районі тривають бої.
Він також стверджував, що ЗСУ просунулися у бік Кліщіївки та перетнули канал Сіверський Донець, можливо, погрожуючи оточити населений пункт та змусити російські війська відступити на схід.
"Однак кадри з геолокацією, опубліковані 24 та 25 травня, вказують на те, що російські сили, ймовірно, відновили обмежені позиції на захід від Кліщіївки", — йдеться у звіті.
Експерти ISW раніше оцінювали, що силам Російської Федерації може бути важко провести деблокування замість сил "Вагнера" в Бахмуті, й успішні обмежені та локальні контратаки ЗСУ, ймовірно, ускладнять їхню здатність це здійснити.
"Зниження темпів російських наступальних операцій у районі Бахмута та повідомлення про продовження операції з надання допомоги на місці, ймовірно, ще більше дають українським силам у цьому районі ініціативу розпочати нову фазу операцій навколо міста, якщо вони того забажають", — пишуть аналітики.
Фото: ISW
Нагадаємо, раніше заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що найманці приватної військової компанії "Вагнера" виходять із Бахмута. Наразі передмісті ворог замінив підрозділи "вагнерівців" на армійські регулярні загони.