У неділю, 17 грудня, православні християни відзначають день пам'яті Данила пророка і його наближених святих Місаїла, Ананія, Азарія. У народі свято відоме як Данилів день.
TrueUA розповідає про історію та традиції цього свята.
Пророк народився в заможній сім'ї, але ще юнаком потрапив у полон. Переказ свідчить, що за 600 років до Різдва Христового жителі Вавилона завоювали Єрусалим, і серед полонених опинився Даниїл. Разом з ним опинилися в неволі отроки Ананія, Азарія і Мисаїл, які також походили з багатих сімей.
Фото: сhas.cv.ua
Всі четверо не забували про свою віру та дотримувались скромного способу життя, відмовляючись від будь-якої розкоші. Даниїл, за переказами, отримав від Бога дар тлумачити сни.
Якось полоненим було наказано поклонитися цареві Вавилону Навуходоносору, але вони відмовилися. Тоді Ананія, Мисаїл та Азарія були кинуті в піч, а Данило — до рову з левами, але все це не завдало шкоди святим. Вражений дивом, що сталося, цар повірив у Бога і звільнив полонених.
Як сказано в Книзі пророка Даниїла, що входить до складу Старого Завіту, святий дожив до глибокої старості. Він відомий також тим, що одного разу пояснив Навуходоносору сон про боввана, який розбив камінь, що перетворився на велику гору. Так, бовван символізував царства язичників, камінь — Месію, а гора — Вічне царство Боже.
Зазвичай наші предки влаштовували цього дня різноманітні ворожіння. Наприклад, дівчата ворожили на судженого. Вгни брали три лаврові листи, на кожному писали імена трьох божих святих (Мисаїл, Ананій, Азарій), а потім клали під подушку. Подумки перед сном потрібно було попросити святого Даниїла, щоб вночі приснився суджений.
Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря буде не обов'язковим для всіх, тобто примусово його нав'язувати нікому не будуть. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем, який діє сьогодні, вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.
Нагадаємо, раніше ми публікували статтю про те, коли будуть новорічні та різдвяні свята в Україні у 2023-2024 роках та чи будуть ці дні вихідними.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими