Фото: Pexels

День святої Анни: історія, головні традиції та заборони свята

У суботу, 9 грудня, православні християни відзначають День святої Анни. Вважається, що саме в цю дату праведна Анна зачала Пресвяту Богородицю — матір Ісуса Христа.

TrueUA розповідає про історію та традиції цього свята, а також які існують важливі заборони у цей день. 

Що відомо про святу Анну

Свята Анна та її чоловік Йоаким були батьками Богородиці. Бездітна подружня пара багато років просила Господа про потомство, і коли вони були вже в похилому віці сталося диво — з'явився янгол та сповістив, що скоро у них з'явиться дочка, якій судилося народити Великого рятівника людського — Ісуса Христа.

Майбутні батьки Діви Марії пообіцяли, що якщо Господь почує їхні молитви, то вони віддадуть дитя на служіння йому. Так і сталося — Анна та Іоаким вирушили в Єрусалим, там зачали й народили Марію.

Через три роки батьки привели маленьку Діву Марію до Єрусалимського храму для посвячення Богові. Тут вона жила, за різними даними, до 12 або 15 років — до свого заручення з Йосипом. У храмі вона вивчала святе письмо й молилася.

Фото: сhas.cv.ua

Фото: сhas.cv.ua

Традиції у День святої Анни

Свято святої Анни завжди особливо шанувалося вагітними. Вони молилися в цей день, просили легких пологів та здоров'я дитині. З молитвами зверталися до святої Анни й жінки, які не могли завагітніти.

Також 9 грудня вважається днем бджолярів — виробники меду перевіряють вулики та читають спеціальні молитви, щоб бджоли були здорові та давали багато корисного продукту.

На Буковині вважали, що на день святої Анни починається рік, тому і говорили: "На Ганьки сідай в санки", "Анна зиму зрушила".

День святої Анни: що не можна робити 

У цей день не варто:

  • вживати м'ясні та молочні страви;
  • займатися важкою роботою;
  • шити, в'язати та вишивати.

Чи обов'язково дотримуватися новоюліанського календаря

Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря буде не обов'язковим для всіх, тобто примусово його нав'язувати нікому не будуть. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем, який діє сьогодні, вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.

Нагадаємо, раніше ми публікували статтю про те, коли будуть новорічні та різдвяні свята в Україні у 2023-2024 роках та чи будуть ці дні вихідними.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 09.12.2023 04:53