Фото: fainemisto.tv

Де в Україні найбільше нерухомості УПЦ МП: журналісти створили карту

Незалежний антикорупційний центр NGL.media, заснований у 2013 році групою журналістів під назвою "Наші гроші. Львів", створив базу даних нерухомості Української православної церкви Московського патріархату, яка налічує 2 876 будівель та 3 800 земельних ділянок.

Судячи з мапи NGL.media, УПЦ МП має нерухомість (якою володіє, або користується) у кожній області України.

Де Московська церква має найбільше й найменше об'єктів нерухомості

Так, згідно з мапою, найбільше споруд УПЦ МП розташовано у Закарпатській (313 споруд та 335 ділянок), Донецькій (369 споруд та 235 ділянок), Київській (152 споруди та 398 ділянок) областях. Далі йдуть Одеська (330 споруд і 188 ділянок) та Рівненська (250 споруд та 236 ділянок) областях.

Найменше нерухомості в УПЦ МП у Тернопільській (80 споруд і 49 ділянок), Івано-Франківській (19 споруд та 16 ділянок), Львівській (чотири споруди й чотири ділянки) областях, а також у Києві (92 споруди і 31 ділянка) та Криму (99 споруд і 20 ділянок).

нерухомість УПЦ МП

Інфографіка NGL.media

NGL.media також встановили, що переважна більшість майна, яким користується УПЦ МП належить до комунальної власності — лише у Києві та Київській області переважає приватна власність.

об'єкти нерухомості УПЦ МП

Інфографіка NGL.media

Як користуватися картою об'єктів УПЦ МП

Усю нерухомість нанесли на карту з прив’язкою до конкретних адрес. Якщо навести курсор на конкретну точку на мапі, то можна дізнатися тип майна (нерухомість, чи земля), його адресу, площу, тип власності, а також назву громади чи організації, яка ним користується. Якщо збільшити карту, то можна побачити межі ділянок чи конкретні будівлі. Щоб дізнатися про майно УПЦ МП у певній місцевості (область, район, місто, село), можна скористатися пошуком на карті чи масштабуванням. Мапа — за посиланням.

Журналісти порівнювали отриманий список з реєстром церков УПЦ від Opendatabot. Також вони проаналізували, які з громад УПЦ МП перейшли до ПЦУ, після отримання томоса про автокефалію ПЦУ. Медійники уточнили список діючих громад та організацій УПЦ МП з урахуванням згаданих вище нюансів і попросили аналітиків YouControl викачати базу даних нерухомого майна (земля і будівлі), зареєстрованого на УПЦ МП.

мапа об'єктів

Мапа NGL.media

NGL.media наголошує, що оприлюднені ними дані не враховують майна, зареєстрованого на фізичних осіб, пов’язаних з УПЦ МП. Також додається, що майно УПЦ МП в Криму і на окупованій частині Донеччини та Луганщини вказане лише те, яке досі зареєстроване за українським законодавством.

Крім того, журналісти зазначають, що частину майна, особливо у сільській місцевості, не змогли нанести на карту, оскільки у реєстрах вони мають старі чи помилкові назви (наприклад, вулиця Леніна), тож точне визначення координат є непростим. Однак всю нерухомість УПЦ МП можна знайти у таблиці з повним списком майна.

Нагадаємо, 13 липня депутати Запорізької міськради проголосували за припинення взаємовідносин територіальної громади з УПЦ МП. Також депутати міської ради закликали священнослужителів та парафіян УПЦ МП вийти з лав цієї церкви та сісти за стіл перемовин з Православною церквою України.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими
Суспільство, 14.07.2023 03:27