Фото: molbuk.ua

День Дмитрія Солунського: сьогодні церква вшановує покровителя воїнів

Згідно з новим церковним календарем, 26 жовтня в Україні святкують пам'ять великомученика Димитрія Солунського. Він вважається покровителем воїнів. В народі це свято ще називають Дмитрів день. 

TrueUA розповідає детальніше про це церковне свято. 

Дмитрій Солунський: що відомо про цього святого

Дмитро Солунський — християнський святий-великомученик із грецького міста Солунь (Салоніки), який за віру був проколотий списами. Жив він за часів імператора Діоклетіана. Батьки Димитрія спочатку були таємними християнами та після народження сина одразу ж його охрестили в домашній церкві, а потім намагалися виховувати в благочесті та вірі.

Не знаючи про християнську віру Димитрія, римський імператор призначив його проконсулом Фессалонікійської області. Замість того, щоб переслідувати християн, великомученик на своїй посаді відкрито навчав мешканців міста християнської віри та викорінював ідолопоклонство й поганські звичаї.

Коли про це дізналася влада, святого кинули до в’язниці та закололи списами. Тіло римляни віддали звірам, проте побожні християни підібрали та поховали його. На іконах Дмитрія часто зображують зі списом в руках, а тому свято Церква пов'язує з захистом своєї землі, патріотизмом.

Фото: blagovist.church.ua

На честь святого великомученику Димитрія Солунського збудовано чимало храмів, особливо сільських, адже це ще й осінні празники, храмові дні. Шанують святого великомученика і через Дмитрівську поминальну суботу — суботу напередодні 26 листопада, дня його пам′яті. 

Нагадаємо, з 1 вересня Українська греко-католицька церква та Православна церква України відзначають всі нерухомі свята за новим церковним стилем. Перехід для обох конфесій означає, що дати свят, які щороку відзначаються в одну і ту ж дату, змістилися на 13 днів. Дати рухомих свят, тобто Великодня і залежних від нього, залишаються поки незмінними.

Додамо, Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря буде не обов'язковим для всіх, тобто примусово його нав'язувати нікому не будуть. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем, який діє сьогодні, вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 26.10.2023 05:18