Фото: сайт президента

День Перемоги стане робочим: Зеленський вніс до Ради відповідний законопроект

Президент України Володимир Зеленський пропонує 8 травня святкувати День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Відповідно цей день стане вихідним для українців.

У Верховній Раді України зареєстровано відповідний законопроект "Про День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років" (реєстраційний номер 9278). 

Законопроектом передбачено встановити, що 8 травня — День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років буде вихідним. 

Також будуть внесені зміни до статті 73 Кодексу законів про працю. Зі святкових і неробочих днів виключається 9 травня — День перемоги над нацизмом у другій світовій війні (День перемоги), а в той же святковим і неробочим стає 8 травня — День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що у Європі перемога над нацизмом щороку відзначається 8 травня в день капітуляції нацистської Німеччини — вшануванням пам’яті полеглих у Другій світовій війні. 

"З огляду на зазначене та з метою відновлення історичної правди та справедливості Україна як невід’ємна частина великої європейської родини має відзначати День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років разом з усією Європою і всім цивілізованим демократичним світом саме 8 травня", — йдеться у поясненні.

Відповідно до законопроекту, з метою вшанування пам’яті всіх жертв війни 1939-1945 років в Україні та Дня захисників і захисниць України у столиці України, столиці Автономної Республіки Крим, в Севастополі, в обласних центрах біля пам’ятників та меморіалів встановлюється почесна варта і покладаються вінки та квіти.

Нагадаємо, у понеділок, 8 травня, президент Володимир Зеленський опублікував звернення до українців і світу. Його промова була присвячена Дню пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 08.05.2023 15:01