У п’ятницю, 22 грудня, за новим церковним календарем християни вшановують святу Анастасію. Вона є покровителькою вагітних жінок.
TrueUA розповідає детальніше про це церковне свято та що варто зробити у цей день.
Свята Анастасія народилася в Римі. Її мати була таємницею християнкою і доручила виховання дочки святому Хрисогону. Дівчина шанувала церкву і була благочестивою, але після смерті матері батько видав її заміж за язичника. Для того, щоб не порушувати дану обітницю недоторканості, дівчина постійно посилалася на хворобу і зберігала чистоту.
У ті часи християн ув'язнювали в темниці. Анастасія таємно відвідувала їх, годувала, давала одяг і втішала. Коли чоловік її помер, весь спадок дівчина віддала на благодійність. Згодом вона вирушила в мандри, щоб допомагати нужденним по всьому світу.
Фото: afisha.bigmir.net
Цар Діоклетіан дізнався про вчинки святої та викликав її до себе, віддавши язичницьким жерцям, щоб вони змусили дівчину відмовитися від Господа. Анастасія прийняла муки, але незабаром Господь звільнив її і вона продовжила свої благодійні вчинки. Проте пізніше святу все-таки зловили, ув'язнили в темницю і, не зумівши втопити на кораблі, розтягнули на хресті.
Свята Анастасія вважається покровителькою всіх породіль. Їй моляться, щоб попросити допомоги у пологах. Також до неї моляться про здоров’я і добру долю для дітей. Крім того, вважалося, що Анастасія — покровителька безневинно засуджених.
Заміжні жінки та дівчата вишивали рушники. Вважалося, що саме вони можуть бути надійними оберегами та допомогти легше народити дитину, а також зберегти здоров’я матері. В народі цей день називають "Анастасії постниці" або "Федоти".
Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря буде не обов'язковим для всіх, тобто примусово його нав'язувати нікому не будуть. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем, який діє сьогодні, вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.
Нагадаємо, раніше ми публікували статтю про те, коли будуть новорічні та різдвяні свята в Україні у 2023-2024 роках та чи будуть ці дні вихідними.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими