Російська Федерація витрачає шалені кошти для зведення лінії оборони на території кількох областей. Дані укріплення мають пропагандистську мету, пов'язану з дискредитацією України.
Про це пишуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
Зазначається, що росіяни продовжують встановлювати оборонні рубежі в тилових районах, далеких від нинішніх ліній фронту в Україні, а також у районах Росії, де, швидше за все, ніколи не буде бойових дій, йдеться у публікації.
Губернатор російської Бєлгородської області В'ячеслав Гладков заявив 9 березня, що влада завершила будівництво "засічної лінії" укріплень уздовж кордону цього регіону з Україною.
Чиновник повідомив, що збройні сили РФ мають виділити війська для захисту цієї системи укріплень у разі малоймовірного нападу України на Білгородську область.
Аналітики переконані, що російська армія, укомплектувавши ці зміцнення, "значно неправильно" розподілила б сили, які "краще підходять для підтримки активних наступальних операцій" в інших частинах України.
Також Гладков заявив, що на будівництво лінії оборони було витрачено 10 мільярдів рублів (близько 132 мільйонів доларів). Експерти ISW вважають, що це, ймовірно, є марною витратою коштів на тлі питань про здатність РФ фінансувати свої воєнні дії в Україні.
Згідно з інформацією Генштабу ЗСУ, російські війська продовжують будівництво укріплень уздовж кордону Курської області з Україною, ще одного району, який, швидше за все, ніколи не побачить бойових дій.
Глава окупованого Росією українського Криму Сергій Аксьонов заявив 10 березня, що війська РФ будують лінію оборони на півострові, і натякнув, що збудувати лінію наказав російський президент РФ Володимир Путін.
Ці укріплення знаходяться далеко від нинішніх ліній фронту на півдні України, і будь-який російський персонал і техніка, розгорнуті на цих лініях, також найкраще підходять для інших регіонів України, йдеться в аналітичному звіті.
"Російські офіційні особи в Курській та Бєлгородській областях, можливо, будують оборонні зміцнення на підтримку інформаційних операцій, спрямованих на те, щоб подати Україну як загрозу російській території, щоб подати війну в Україні як екзистенційну для Росії", — йдеться у звіті.
Крім того, збереження російських укріплень у Криму може свідчити про те, що війська РФ не впевнені у своїй здатності утримувати окуповані території на півдні України у довгостроковій перспективі.
В ISW додають, що зараз не зафіксовано розгортання російських військ на жодному з цих оборонних рубежів, і тому "зміцнення наразі не мають значення для російських операцій в Україні".
Нагадаємо, глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що ЄС наразі майже вичерпав ліміт санкцій проти РФ. Відтак, світ має зосередитися на фінансовій та військовій підтримці України.