Фото: Freepik

Долар подешевшав після кількаденного зростання: який курс НБУ встановив на 7 березня

Національний банк України знизив курс долара після зростання трьох днів поспіль. Єдина європейська валюта також впала у ціні.

Про це повідомила прес-служба регулятора.

Так, на четвер, 7 березня, регулятор встановив офіційний курс долара на рівні 38,26 гривні за один долар. Офіційний курс станом на середу становив 38,39 гривні за один долар. На готівковому ринку курс не змінився — 38,60 гривні за долар.

У четвер офіційний курс гривні до євро становитиме 41,59. У середу, 6 березня, офіційний курс гривні до євро становив 41,64.

Курс валют на 7 березня

Курс валют на 7 березня

Відомо, що у державному бюджеті на 2024 рік прогнозований середньорічний курс долара закладено на рівні 40,7 гривні. Інфляцію закладено на рівні 9,7% проти 28% у 2023 році.

Раніше експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в інтерв'ю TrueUA пояснював, що від того, коли Україна отримає макроекономічне фінансування, залежить майбутній курс долара. Також терміни фінансування відобразяться на здатності держави виконувати свої соціальні функції. Економіст наголосив, що "на сьогодні ми є заручниками термінів отримання макроекономічної допомоги".

Нагадаємо, Національний банк оптимізував низку валютних обмежень, щоб запобігти непродуктивному відпливу капіталу для захисту міжнародних резервів України та збереження стійкості валютного ринку. Зміни запровадили з 21 лютого 2024 року.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 06.03.2024 17:59