Фото: apostrophe.ua

Долар подешевшав після різкого зростання: який курс Нацбанк встановив на четвер

Національний банк України опустив курс долара після тривалого зростання. Гривня зміцнилася на три копійки.

Про це повідомила прес-служба регулятора.

Станом на четвер, 11 січня, регулятор встановив офіційний курс долара на рівні 38,19 гривні за один доларГривня зміцнилася на три копійки у порівнянні з 10 січня.

Офіційний курс станом на середу становив 38,22 гривні за один долар. На готівковому ринку курс впав на 15 копійок — до 39,20 гривні за долар.

У четвер офіційний курс гривні до євро встановили на рівні 41,80У середу, 10 січня, офіційний курс гривні до євро становив 41,81.

Скріншот НБУ

Скріншот НБУ

Варто зазначити, що офіційний курс долара з початку грудня зріс на 4,5% з 36,38 до 38,00 гривні за долар. За даними аналітиків, ситуацію на валютному ринку у січні важко спрогнозувати, адже курс залежатиме від того, чи нададуть партнери макрофінансову допомогу Україні, а також від балансу попиту і пропозиції на валюту. Експерти припускають незначні коливання курсу, однак курсові межі значно не зміняться. 

Своєю чергою голова Національного банку України Андрій Пишний дав українцям обіцянку забезпечувати "курсову стійкість" протягом 2024 року. 

Нагадаємо, Світовий банк прогнозує зростання економіки України 2024 році на рівні 3,2%. Торік у жовтні банк очікував, що валовий внутрішній продукт (ВВП) зросте на 4,0%. На думку аналітиків, найбільший вплив на зміну ситуації може мати війна.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 11.01.2024 08:10