Дональд ТРАМП хоче вдвічі скоротити кількість «зелених карт»

03 СЕРПНЯ 2017 12:23

Президент США Дональд ТРАМП пропонує встановити верхню межу прийому біженців та істотно обмежити видачу «зелених карт», - про це повідомляє TrueUA з посиланням на DW.com  

Законопроект найімовірніше зустріне значний опір в Конгресі.   

Президент США Дональд ТРАМП у середу, 2 серпня, виступив за запровадження нової системи надання права на проживання в Америці в рамках програми розіграшу «зелених карт».   

Законопроект, розроблений ТРАМПОМ і двома сенаторами, пропонує надавати перевагу висококваліфікованим іммігрантам, які володіють англійською.   

Окрім того, передбачається скорочення вдвічі кількості іммігрантів, яких країна може легально прийняти. Також встановлюється верхня межа на прийом біженців - 50 тисяч щороку.   

Презентуючи законопроект, ТРАМП посилався на досвід Канади і Австралії.  

Законопроект має невисокі шанси здобути підтримку Конгресу, пише інформагенція AFP. Впливовий сенатор з Південної Кароліни Ліндсі ГРЕМ заявив, що хоч він і підтримує ідею заохочення висококваліфікованих кадрів, запропонований президентом законопроект може зруйнувати економіку його штату.   

Нині США близько одного мільйона іммігрантів щороку отримують право на постійне проживання.  

Нагадаємо, однією з головних обіцянок ТРАМПА під час минулорічних виборів президента було обмеження імміграції. На думку чинного президента США, наплив дешевої некваліфікованої робочої сили негативно впливає на заробітки американців.  

Втім, як показало дослідження Національної академії наук США, яке охоплює дані за два десятиліття, імміграція має «дуже малий» вплив на заробітки працівників, народжених в Америці, крім того, «імміграція в цілому має позитивний вплив на довгострокове економічне зростання в США».

 

Світ, 03.08.2017 12:23