Дистанційне навчання в Україні не скасовують. Наразі ключовим пріоритетом залишається безпека дітей.
Таку заяву зробив віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, який претендує на посаду першого віце-прем’єр-міністра. Він пояснив, чому скасували наказ № 1112.
"Учора анонсував ліквідацію наказу Міносвіти № 1112 та розповів, що разом з депутатами шукатимемо шляхи, як повернути дітей до безпечного офлайн-навчання та подолати освітні втрати, спричинені COVID-19 і повномасштабною війною", — нагадав посадовець.
Водночас він запевнив, що "дистанційне навчання не скасовуватимуть". Причина — війна в країні.
"Безпека дітей — наш ключовий пріоритет. Ми живемо в умовах війни, тому дистанційне навчання залишиться елементом освітнього процесу. Якість дистанційки — пріоритет. Навчання в офлайн-форматі можливе лише за гарантій, що життю дітей нічого не загрожує", — пояснив Федоров.
Міністр пояснив, що громади та депутати протестують проти ймовірності закриття шкіл у прифронтових територіях, де в класах навчається дітей менше, ніж передбачено даним наказом.
"Саме через ці положення наказ № 1112 буде скасовано", — зазначив він.
Також Федоров додав, що в Україні триває будівництво підземних шкіл та сучасних укриттів. Саме тому діти зможуть навчатися офлайн безпечно за будь-яких умов.
У прес-службі Міністерства цифрової трансформації уточнили, що Михайло Федоров у своїй попередній заяві мав на увазі саме скасування наказу №1112 Міністерство освіти та науки, а не повну відміну дистанційного навчання в Україні.
"Скасування дистанційного навчання не буде", — йдеться у повідомленні.
Міністерство освіти і науки України затвердило зміни до наказів щодо організації дистанційного навчання під час воєнного стану. Йдеться про оновлення наказів МОН №1112 (від 7 серпня 2024 року) та №1115 (від 8 вересня 2020 року).
Одним із скандальних пунктів указу — є обмеження у доступі до дистанційної освіти. Зокрема, у новому навчальному році дистанційні класи мають налічувати щонайменше 20 учнів.
"Ці правила не поширюються на спеціалізовані та спеціальні заклади освіти", — зауважили у МОН.
Крім того, згідно з наказом, з 1 вересня 2025 року учні-ВПО мають навчатися очно в школі за місцем проживання. Для деяких дітей перехід в інший навчальний заклад може виявитися стресом.
Також є нововведення і для учнів на тимчасово окупованих територіях. Так, школярі з ТОТ можуть навчатися дистанційно за системою педагогічного патронажу. Але для цього батьки зобов’язані надати персональні дані та письмову згоду на їх обробку.
До того ж у наказі наголошується, що учні з прифронтових територій де школи мають укриття, мають навчати очно. Проте це загрожує безпеці дітей.
Нагадаємо, в Україні триває вступна кампанія до закладів вищої освіти. У 2025 році процес зарахування до університетів відрізнятиметься від того, що був торік.