У середу, 10 липня, колишнього голову Верховного суду Всеволода Князєва затримали за кілометр від кордону Румунії в Закарпатській області.
Про це повідомив журналіст Віталій Глагола з посиланням на власні анонімні джерела.
За інформацією журналіста, Князєва затримали прикордонники в селі Солотвино за кілометр від кордону з Румунією. Це сталося 10 липня о 16:40. Екс-очільник ВС нібито їхав в авто Voskswagen із номером АО1794YA як пасажир.
Глагола також додав, що Князєв буцімто перебував у відділі прикордонної служби "Солотвино".
"Уточнюється мета перебування поблизу державного кордону та перевіряється версія щодо можливої спроби незаконного перетину державного кордону України", — наголосив журналіст.
Водночас видання "Українська правда" із посиланням на джерела у правоохоронних органах заявило, що про подію прикордонники повідомили ТЦК та поліцію.
"Князєва виявили на контрольному посту в автівці, де він їхав пасажиром. У нього відібрали пояснення щодо мети перебування в прикордонні. Князєв зазначив, що прибув з метою відпочинку. В прикордонному підрозділі він зараз не перебуває. Його скеровано за межі прикордонної смуги. Про подію поінформовано поліцію та ТЦК", — розповіло джерело УП.
У коментарі виданню "Бабель" Всеволод Князєв розповів, що на блокпосту поблизу кордону у нього перевірили документи і попросили проїхати до відділу.
"Після ретельної перевірки документів звʼязалися з НАБУ і зʼясували, що до мене немає претензій. Після цього я залишив відділ прикордонної служби. Наразі перебуваю на Закарпатті й планую продовжити відпочинок. За наказом Верховного суду перебуваю у відпустці", — розповів Князєв.
Справа голови Верховного Суду Всеволода Князєва: що відомо
За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату (ГЗК) у чотирьох компаній. Через 18 років колишні акціонери звернулися до Господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції ГЗК. Проте, суд відмовив у задоволенні вимог.
"У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. Щоб не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом "бекофісу" у Верховному Суді. Протягом березня-квітня 2023 року бізнесмен передав адвокату 2,7 мільйона доларів (1,8 мільйона доларів — суддям Верховного Суду, решта — як "оплата" посередницьких послуг)", — заявляють в САП.
19 квітня 2023 року Верховний Суд ухвалив рішення на користь бізнесмена. Під час слідчих дій НАБУ і САП задокументували передачу та отримання двома траншами 1,8 мільйона доларів. Під час отримання другого траншу у 450 тисяч доларів 15 травня 2023 року голову ВС і адвоката було викрито "на гарячому".
Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Нагадаємо, що 11 березня колишнього голову Верховного Суду Всеволода Князєва остаточно визнали винним у вчиненні правопорушення, пов'язаного з корупцією.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими