Фото: Pixabay

Фермери поспіхом розпродають важливий продукт із борщового набору: чому і яку ціну ставлять

На ринку білокачанної капусти в Україні у перший тиждень квітня спостерігається тенденція зниження попиту і цін. Це пов'язано з тим, що продукт має низьку якість внаслідок тривалого зберігання.

Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Так, лише за минулі вихідні білокачанна капуста в українських господарствах подешевшала в середньому на 26%. На сьогодні основні угоди з продажу цієї продукції укладаються по 5-10 грн/кг ($0,13-0,26/кг), тоді як ще минулого тижня ціна на білокачанну капусту нерідко доходила до 12 грн/кг ($0,31/кг).

"Знижувальний ціновий тренд учасники ринку пов’язують зі стрімким погіршенням якості капусти в місцевих господарствах внаслідок тривалого зберігання. При цьому попит на дану продукцію продовжує знижуватися, що також чинить тиск на ціни в даному сегменті", — пишуть в EastFruit.

Аналітики додають, що нині ціна на капусту в Україні вже в середньому на 55% нижча, ніж торік. Ще на початку квітня 2023 року продажі цієї продукції велися по 15-18 грн/кг ($0,38-0,46/кг). Водночас аналітики не виключають, що ціна на білоголову капусту продовжить знижуватися в міру погіршення якості цієї продукції.

Нагадаємо, за даними Нацбанку, у 2023 році споживча інфляція в Україні в річному вимірі впала до 5,1%. Це найнижчий показник з грудня 2020 року, коли він становив 5,0%.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 03.04.2024 03:24