У четвер, 10 липня, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та Європейська комісія пережили вотум недовіри в Європейському парламенті. До цього вона анонсувала новий фонд для відновлення України.
Про це повідомляє Euronews.
Як зазначає видання, 175 членів Європарламенту проголосували за вотум недовіри, 360 — проти, а 18 утрималися. Голоси "за" були значно меншими за дві третини всіх поданих голосів, необхідні для успішного розгляду пропозиції.
Фон дер Ляєн, яка не була присутня в залі засідань під час голосування, наразі в безпеці. Але голосування, безсумнівно, послабило посадовицю та залишило під питанням підтримку її порядку денного в Парламенті.
Група соціалістів і демократів домоглася обіцянки щодо наступного довгострокового бюджету в обмін на їхню підтримку, обіцянку, яка буде перевірена наступного тижня, коли пропозиція Комісії має бути опублікована.
Праворадикальні групи "Патріоти за Європу" та "Європа суверенних націй", а також багато представників Європейських консерваторів і реформістів і кілька делегацій від лівих проголосували за цю постанову.
Урсула фон дер Ляєн ще до голосування за вотум недовіри оголосила про створення нового фонду для відбудови України, який вона назвала "найбільшим фондом акцій у світі" для підтримки країни, що постраждали від війни.
Фонд буде створено у співпраці з Німеччиною, Францією, Італією, Польщею та Європейським інвестиційним банком.
"Це дасть поштовх інвестиціям в енергетику, транспорт, критично важливу сировину та галузі подвійного використання. Ми буквально робимо ставку на майбутнє України, залучаючи державні кошти для залучення масштабних інвестицій приватного сектору та допомоги у відбудові країни", — сказала вона в Римі.
Раніше повідомлялось, що Європейський Союз ініціює створення фонду в розмірі 100 мільярдів євро. Йдеться про підтримку України в межах семирічного бюджету на 2028-2034 роки.
Нагадаємо, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила під час виступу в парламенті, що Євросоюз не повинен покладатися на інших у питанні захисту Європи. Загроза з боку Російської Федерації залишається серйозною, а війна в Україні й досі триває.